R7 5700X için ekran kartı önerisi

1. evet 8 GB devri kapanalı zaten yıllar oluyor.
2. 4060-4060 Ti denen fahiş fiyatlı para tuzaklarına paranı kaptırma.
3. 14-15 bine 2. elden 6900XT almak yapacağın en iyi iş olur yıllarca arkana bakmazsın.

Neye göre kapandi, sen dedin diye mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neye göre kapandi? Sen dedin diye mi 😊

Üç beş YouTuber arkadaşa göre herhalde. Oradan gelsin 6700XT, buradan gelsin 3060 12 GB sonra da 8 GB yetmiyor.

2-3 oyunda fazla VRAM kullanımı var diye 8 GB kartlar çöp diyenlerle dolu ortam resmen.

NVIDIA kullanmak istiyorum daha önce AMD kullanıyordum ve ekran kartından soğdum en son yere attığımı hatırlıyorum ve 2.el girmem.

O zaman 2. el garantili 3080-3080 ti bak derim, sıfır alabileceğin kartların VRAM'i 8 GB ve gerçekten 2024 yılında paranı çöpe atmaya eş değer.

8 GB VRAM'li kartları savunanlara aldanma onlar kendi çöp kartlarını savunmak için teselli yapıyorlar.

Neye göre kapandi, sen dedin diye mi?
Senin gibi hayatında kalite oyun oynamamışlara göre 4 GB VRAM de yeter ne olacak. Açın bakalım Last of Us'ı RE4 remake i çekin Ultra texture ye VRAM ne oluyor. Adamın 16k bütçesi var 8 GB kart öneriyorsunuz şaka gibi gerçekten. NVIDIA fanboyluğu başka bir şey değil NVIDIA 12 GB koysa 8 GB yetersiz dersiniz adım gibi eminim.

Senin gibi hayatında kalite oyun oynamamışlara göre 4 GB VRAM de yeter ne olacak. Açın bakalım Last of Us'ı RE4 remake i çekin Ultra texture ye VRAM ne oluyor. Adamın 16k bütçesi var 8 GB kart öneriyorsunuz şaka gibi gerçekten. NVIDIA fanboyluğu başka bir şey değil NVIDIA 12 GB koysa 8 GB yetersiz dersiniz adım gibi eminim.

Zaten tek savunmanız TLOU, RE4 diğer oyunlar nerede?

Sanki sadece bu üç beş oyun oynanıyor gibi 8 GB yetmiyor yetmiyor deniyor. Nerede yetmiyormuş anlamlandıramıyorum. 2K cbp oynuyorum yetiyor, Elden Ring yetiyor, RDR'de yetiyor, BG3'te yetiyor, Diablo 4'te yetiyor ne bileyim yeni Spider-Man'larda, BF42, Rust falan yetiyor.

Doğru ama saydıklarım kaliteli değil ama TLOU ve RE4 remake çok kaliteli.

İşin komik yanı da bunu diyenlerde ya 6700XT ya da 3060 12 GB falan var. Günümüzde oyunların %90-95'inde 8 GB VRAM paşa paşa yetiyor %5-10'luk kısım için 8 GB çöp olmuyor.

O zaman 16 GB RAM da öldü 32'den aşağı alınmamalı.

Geri
Yukarı