R7 5700X ile RX 6700 10 GB darboğaz yapar mı?

Ben de böyle düşünüyorum aslında ama şu dönemde "darboğaz" denilince akla ilk gelen şey ekran kartının tam performansta kullanılamaması. Yoksa dediğiniz gibi RAM darboğazı bile olabilir sistemde duruma göre.

Konu sahibi arkadaş yanlış düşünceye kapılmasın diye belirtmek istedim. RX 6700, 2K için yetersiz gelebilir dersek daha anlaşılır oluyor tabii. Ancak kendisi de durumun farkındaymış, sorun yok o zaman.

Zaten RX 6700 daha çok 1440p için üretilmiş bir kart ama 2160p de bile oyuna göre çok iyi performans veriyor bizzat test ettim.

RX 6750 XT ve R5 5600 ikilisini kullanıyorum ben de. 2K Ultrada tık diyeceği bir oyun bulamadım henüz.

Sizdeki kart benimkinden oldukça yüksek olduğu için 2k da sıkıntı yaşamamanız gayet normal. Bendeki düz 6700 modeli.

Sizdeki kart benimkinden oldukça yüksek olduğu için 2K da sıkıntı yaşamamanız gayet normal. Bendeki düz 6700 modeli.

Sizdeki kartı da kullandım ancak WattMan problemleri yaşadığım için değiştirmek zorunda kaldım. RTX serisine geçecektim ancak şansımı farklı bir AMD kartta denemek istedim ve şimdi RX 6750 XT aldım sorunsuz kullanıyorum. Stabil bir sürümde kalmak AMD tarafında en iyisi sanırım.

Sizdeki kartı da kullandım ancak WattMan problemleri yaşadığım için değiştirmek zorunda kaldım. RTX serisine geçecektim ancak şansımı farklı bir AMD kartta denemek istedim ve şimdi RX 6750 XT aldım sorunsuz kullanıyorum. Stabil bir sürümde kalmak AMD tarafında en iyisi sanırım.

Kartı alalı yaklaşık 1.5 ay oluyor şimdiye kadar en fazla 2 defa WattMan hatası aldım o da OC'nin suyunu çıkarmıştım o yüzden 😃

Geri
Yukarı