Çözüldü R7 5800H RTX 3060 85-95 dereceyi görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Umuthan1

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 8x2 GB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
R7 5800H
Merhaba.Bbugün The Witcher 3 oynarken ekran kartımın 85 işlemcimin 95 dereceyi hatta 98 dereceye kadar ısındığını gördüm. Sizce değerler normal mi? Kullanımda rahatsız etmiyor klavye serin fakat ileride sorun çıkarır mı? Laptop kardeşimin daha 2 aylık.

Son düzenleyen: Moderatör:
86 derece 3000 serisi mobil GPU'ların maksimum sıcaklığı, bu değere ulaştıktan sonra ekran kartı yavaşlamaya başlayacaktır, işlemcinin yazın 90-100 derecelerde çalışması normal fakat düşürmek yine de daha sağlıklı olur, bendeki Legion 5 dengeli modda GPU ortalama 69°C, CPU ortalama 82°C gibi degerlerinde Outer Worlds oynarken. Laptopun arkasını bir kitap, model araba veyahut benzer bir eşya ile kaldırmayı deneyin, stand veya soğutucu da alabilirsiniz.

Altında hava akışı olması lazım. Arka iki köşeye silgi vb. bir şey koyabilirsin.

Deneyip yazarım. Oyunda FPS 60 sabitledim sıcaklık düştü.

86 derece 3000 serisi mobil GPU'ların maksimum sıcaklığı, bu değere ulaştıktan sonra ekran kartı yavaşlamaya başlayacaktır, işlemcinin yazın 90-100 derecelerde çalışması normal fakat düşürmek yine de daha sağlıklı olur, bendeki Legion 5 dengeli modda GPU ortalama 69°C, CPU ortalama 82°C gibi degerlerinde Outer Worlds oynarken. Laptopun arkasını bir kitap, model araba veyahut benzer bir eşya ile kaldırmayı deneyin, stand veya soğutucu da alabilirsiniz.
Dengeli modda 6000mhz gözüküyor ekran kartı

86 derece 3000 serisi mobil GPU'ların maksimum sıcaklığı, bu değere ulaştıktan sonra ekran kartı yavaşlamaya başlayacaktır, işlemcinin yazın 90-100 derecelerde çalışması normal fakat düşürmek yine de daha sağlıklı olur, bendeki Legion 5 dengeli modda GPU ortalama 69°c, CPU ortalama 82°c gibi degerlerinde outer worlds oynarken. Laptopun arkasını bir kitap, model araba veyahut benzer bir eşya ile kaldırmayı deneyin, stand veya soğutucu da alabilirsiniz.

FPS düşüşü yok 2 saat aralıksız oynadım arada 80-85 arası durdu ekran kartı.

Dengeli modda 6000mhz gözüküyor ekran kartı
6000Mhz VRAM hızıdır büyük ihtimalle, sizin cihazdaki ekran kartı performans modunda maksimum 90W olarak çalışıyor, benim cihaz dengeli modda maksimum 95W olarak.
FPS düşüşü yok 2 saat aralıksız oynadım arada 80-85 arası durdu ekran kartı.
80-85 arasında sorun oluşturmaz ama sıcaklık düştükçe clock hızı az da olsa artacaktır, 86°Cye ulaştıktan sonra yavaşlamaya başlar

Geri
Yukarı