R7 5700X yük altında 95 dereceyi görüyor

Bir konuda yine böyle bir şeye rastlamıştım. Adam jelatini unutmuş. Belki böyledir belki değildir bilemem. İhtimalleri değerlendirmek gerek.

Shutdown olacağını düşünüyorum ben yine çünkü işlemci yük altında çıldıran bir işlemci normalde de, ilginç bir mevzu kontrol etmek lazım dediğiniz gibi yine.

Sıvı soğutma işlemciye yetersiz geliyor. Kasadan dolayı da yeterli hava sirkülasyonu olmadığı için soğumaması normal ama bu kadarı anormal.
Termal macunlarla alakalı olabilir.
Arkadaşların dediği gibi sıvı soğutmanın değişip yerine kule tipi soğutucu takılması mantıklı olur.
Eğer yeni aldıysan sıvı soğutmayı değiştirip yerine başka bir şey iste ama bize gene sor.

5700x kullanıyorum ve o kadar derece normal değil. Sıvı soğutmada problem olabilir. Bağlantıları kontrol et pompa çalışmıyor olabilir veya jelatini çıkarmadan monte etmişler.

Herhangi bir çözümü var mıdır? Sivi soğutmalı bir sistem kullanıyorum. Teknik desteğe sorduğumda ise bu durumun normal oldugunu, merak edilecek bir sorun bulunmadiği söylendi.
İşlemci: AMD 7 5700X.

Merak edilecek bir durum yok mu 95 derece bir işlemci ve merak edilecek bir durum yok sıvı soğutmanın yetersin kalması ile alakalı bir durum olmadığından eminim stok fanla bile 92 gördüm bu islemciyle maximum şu an Zalman sıvı soğutucu var 240 mm 61-63 derece seyrediyor büyük ihtimalle jelatin ya da termal macun.

Sıvı soğutma işlemciye yetersiz geliyor. Kasadan dolayı da yeterli hava sirkülasyonu olmadığı için soğumaması normal ama bu kadarı anormal.
Termal macunlarla alakalı olabilir.
Arkadaşların dediği gibi sıvı soğutmanın değişip yerine kule tipi soğutucu takılması mantıklı olur.
Eğer yeni aldıysan sıvı soğutmayı değiştirip yerine başka bir şey iste ama bize gene sor.

Saçmalamayın. Bu soğutucuyla bile bu kadar yüksek dereceler imkansız. 95 dereceden bahsediyoruz.

Geri
Yukarı