R7 5800H ve RTX 3050 Ti laptop oyunlarda 10 FPS veriyor

tatlimaymus35

Zeptopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
AMD R7 5800H
İyi Günler/Akşamlar.
Bilgisayarım HP Victus, AMD R7 5800H işlemciye ve NVIDIA RTX 3050 Ti Ekran kartına sahip. LoL'de 200 üstü FPS alırken bir anda 5-10 FPS'e düştü.

Aradım, araştırdım ve DDU'yu kullanarak sürücüyü silip tekrar kurmaya karar verdim. Bunu yapmadan önce bilgisayarımda mevcut ve diğerlerine göre en çok sistemi kullanacak oyun olan GTA 5'i deneyeyim dedim ki her zamanki gibi değerlerde FPS aldım ama diğer oyunlarda da 5 FPS alıyordum.

Dediğim gibi DDU'yu kullandım, sürücüyü silip aynı sürümü tekrar kurdum ama sorun hala aynı, ve artık GTA 5'te de 5 FPS alıyorum. Sizce elde yapabileceğim bir şey var mı yoksa cihazı garantiye mi yollayayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU ve GPU değerlerinize bakabilir misiniz?

Yani hocam FPS düşer düşmesine de +200'den 10'a düşmesi çok anormal aklıma gelen ilk şey güçle alakalı bir problem olabilir mi acaba? Cihazın pil gücüyle çalışmadığına şarjda olduğuna eminsiniz değil mi?

Hocam RAM ne kadar ve bilgisayari kapatipmi kullaniyorsnuz ve sicakliklar ne durumda.
RAM 16GB, Sıcaklıklarda bir değişiklik yok. 2. dediğinizi anlayamadım maalesef.

Yani hocam FPS düşer düşmesine de +200'den 10'a düşmesi çok anormal aklıma gelen ilk şey güçle alakalı bir problem olabilir mi acaba? Cihazın pil gücüyle çalışmadığına şarjda olduğuna eminsiniz değil mi?
Evet, şarjda.
Şarjda olmadığı zaman her şeyde sabit 30 alıyordum zaten. Ama Şarjdan çıkarıp da bakmadım bir değişim olur mu diye.

.....
Problem işlemcinin sürücüsündeymiş. Sürücüyü silip yeniden yükleyince halloldu
.........................

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı