R7-5800H vs i7-11800h

Son düzenleme:
Profesyonel video düzenleme yapacaksanız Legion 5 Pronun ekranı çok iyidir farkettiyseniz. HDR 400 var QHD G-Sync,FreeSync 165hz 500 Nit vs. Ryzen 7 5800H iş görür.

Bütçeniz varsa belirtin öneri yapalım isterseniz?

Profesyonel video düzenleme yapacaksanız Legion 5 Pro'nun ekranı çok iyidir fark ettiyseniz. HDR 400 var QHD G-Sync, FreeSync 165Hz 500 nit vs. Ryzen 7 5800H iş görür.

Bütçeniz varsa belirtin öneri yapalım isterseniz?

Hocam hem render hem oyun için kullanacagim, RTX 3070'ten maksimum performansı alacağım ve MUX Switch özelliği olan bir Gaming laptop arıyorum. 20K-25K bütçem bulunmakta. Alacağım ürün F/P olursa çok iyi olur.

Hocam hem render hem oyun için kullanacagim, RTX 3070'ten maksimum performansı alacağım ve MUX Switch özelliği olan bir Gaming laptop arıyorum. 20K-25K bütçem bulunmakta. Alacağım ürün F/P olursa çok iyi olur.
5 Proyu ne kadara aldın? Ayrıca Legion serisi en yüksek TDP değerlerine sahip ve MUX da var.

Bir de nereden alacaksın? TR mi yoksa yurt dışından mı?

5 Pro'yu ne kadara aldın? Ayrıca Legion serisi en yüksek TDP değerlerine sahip ve MUX da var.

20500'e aldım. Ama 20500'e şu anda bu özellikte laptop yok. Beni korkutan yüksek sıcaklık degerleri ve istedigim uzun süre götürmesi. 940M i 6 sene kullanmistim çip arızalandı daha kullanmayi dusunuyordum. Bunu da bir 8-10 sene kullanmak istiyorum. Oyunlari en düşük grafik ayarlarinda bile oynarım pek sorun etmiyorum.

20500'e aldım. Ama 20500'e şu anda bu özellikte laptop yok. Beni korkutan yüksek sıcaklık degerleri ve istedigim uzun süre götürmesi. 940M i 6 sene kullanmistim çip arızalandı daha kullanmayi dusunuyordum. Bunu da bir 8-10 sene kullanmak istiyorum. Oyunlari en düşük grafik ayarlarinda bile oynarım pek sorun etmiyorum.
İntel hd graphics 2012den beri kullanıyorum :) RTX 3070 i 10 sene kullanırsınız rahatça. Elinizdeki Laptop iyi aslında. Siz ne eksisini gördünüz bilemedim açıkçası varsa gördüğünüz bir hata paylaşırsanız süper olur.

Ryzen 7 5800H şimdilik i7 11800Htan iyi görünüyor. Daha benchmarklar vs çıkmadı laptopların da satışı olmadığı için bir şey öneremeyeceğim az önce baktım 20 25 bin arasına daha 11.seri laptoplar yok. Sıcaklık değerleri Ryzen 7 5800H için AMD Ceosu 96 derece için normal çalışma sıcaklığı dedi yani zararsızmış. Ama 96ya çıkmıyor tabi. Laptoplar soğutucusuz kullanılmaz. Mutlaka altına soğutucu almalısınız ben 2012den beri kullanıyorum soğutucu sizinki gaming bir laptop ve çok güçlü mutlaka soğutucu almalısınız. Bunun dışında sıcaklık 1 sene sonra anormalleşmeye başlayabilir eğer likit metal macun kullanılmadıysa ve garantiniz varsa teknik serviste macun değişimi yapabilir veya evde kendiniz internetten Thermal Grizzly Conductonaut macun alıp macun değişimi fan bakımı yapabilirsiniz bu sayede sıcaklıklarınız düşük kalır. Ve her Laptop ısınır. Şu an piyasada 90 dereceyi görmeyen laptop yok. Asusun ROG Strix Scar 15-17 ve G17lerinde AMD ve likit metal kullanıldığı halde maks sıcaklıkları 90-92 oldu(max diyorum çünkü 1-2 program dışında bu sıcaklığa çıkmıyor.)

Elinizdeki Laptop çok iyi. Özellikle ekranına çok özen göstermişler bir video editörü iseniz çok iyi bir özellik bu. Bunun dışında 11.nesil olan laptoplar 26-28kdan başlayacak diye düşünüyorum. Çünkü 10870Hlı GE76 şu an 26-27 bin küsür.

İşlemciler arasından 11800H laptoplar arasından Legion 5 Pro. Renderda aynı performansı verirler ama oyunda 11800H %10 civarı daha yüksek performans verir.

Geri
Yukarı