R7-5800H vs i7-11800h

Çok teşekkür ederim hocam :)
Ben buradan linkleri bırakayım siz yüklemeleri falan yapın.
Işık Sızması : Backlight Bleed Test
Ölü piksel : Ölü Piksel ve Bulutlanma Testi Yapın!
Crystal Disk Mark (SSD) : CrystalDiskMark
Crystal Disk İnfo (SSD) : CrystalDiskInfo
FurMark (GPU) : FurMark > Home 10.000 civarı (1200p)
Memtest 86 (RAM) : MemTest86 - Official Site of the x86 Memory Testing Tool Yapılmasa da olur.
Cinebench R23 (CPU) : Evaluate your computer's hardware capabilities | Cinebench from Maxon Single Core 1400 civarı /Multi Core 12.500 civarı
CPU-Z (Sıcaklık) : https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Ben buradan linkleri bırakayım siz yüklemeleri falan yapın.
Işık sızması: Backlight Bleed Test
Ölü piksel: Ölü Piksel ve Bulutlanma Testi Yapın!
CrystalDiskMark (SSD): CrystalDiskMark
CrystalDiskInfo (SSD): CrystalDiskInfo
FurMark (GPU): FurMark > Home 10.000 civarı (1200p)
Memtest 86 (RAM): MemTest86 - Official Site of the x86 Memory Testing Tool yapılmasa da olur.
Cinebench R23 (CPU): Evaluate your computer's hardware capabilities | Cinebench from Maxon Single Core 1400 civarı /multi Core 12.500 civarı.
CPU-Z (sıcaklık): CPU-Z | Softwares | CPUID

Hocam simdi bir şey soracağım. Ben eski laptopumda batarya yı söküp kullanıyordum pili öldürmemek için. Bunda batarya içinde gömülü vaziyette. Hep şarjda kullansam olur mu yoksa doldukça çıkarmam mı gerekiyor?

Hocam simdi bir şey soracağım. Ben eski laptopumda batarya yı söküp kullanıyordum pili öldürmemek için. Bunda batarya içinde gömülü vaziyette. Hep şarjda kullansam olur mu yoksa doldukça çıkarmam mı gerekiyor?
Ömrü kısalır ama çok değil. Hybrid modu açarsanız MUX kapanır ama pil ömrü uzar. Veya batarya takılıyken priz takılınca direk akımı bilgisyara verme (bataryadan geçmeden) modu var onu açarsınız. Ben uğraşmazdım. Açtınız mı bilgisayarı?

Ömrü kısalır ama çok değil. Hybrid modu açarsanız MUX kapanır ama pil ömrü uzar. Veya batarya takılıyken priz takılınca direk akımı bilgisyara verme (bataryadan geçmeden) modu var onu açarsınız. Ben uğraşmazdım. Açtınız mı bilgisayarı?
açtım hocam bilgisayarı kurulum tamamladım. Sizin öneriniz nedir peki oyunlardan ve render dan tam verim ve performans almak istiyorum ?
FurMarkta hangi seçenekleri işaretleyeceğim ?
Funmarkta Sıcaklık değerleri 75 e gördü telaşlanıp kapattım.
açtım hocam bilgisayarı kurulum tamamladım. Sizin öneriniz nedir peki oyunlardan ve render dan tam verim ve performans almak istiyorum ?
@Turkish Kebab hocam cinebench dondu test sırasında normal mi?

Son düzenleme:
Hepsini fulleyin 1200p yapın çözünürlüğü. 75 derece normal merak etmeyin :) 10.000 puan civarı olmalı.

Cinebench mi dondu pc mi? Eğer pc donduysa normal değil. Güncellemeleri kontrol edin. Ayrıca önce ölü piksel ve ışık sızması testi yapılmalı.

Açtım hocam bilgisayarı kurulum tamamladım. Sizin öneriniz nedir peki oyunlardan ve renderdan tam verim ve performans almak istiyorum?
FurMark'ta hangi seçenekleri işaretleyeceğim?
FurMark'ta Sıcaklık değerleri 75'e gördü telaşlanıp kapattım.

@Turkish Kebab hocam Cinebench dondu test sırasında normal mi?

Cinebench de Single Core da bazen saçmalıyor ekran donuyor ama testi yapıyor. Ama PC reset atacak kadar donduysa o ayrı.

Geri
Yukarı