R7 5800HS sistemde Hangi Windows 10 versiyonu kullanılmalı?

gmaschine

Hectopat
Yer
İzmir
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
AMD RYZEN 7 5800HS
Aldığım laptop hem 9-10 saat civarı pil ömrü sunan hem de RTX 3050 barındıran bir laptop.
Yani hem oyun performansı hem de oyun oynanmıyorken, kod yazarken vs uzun pil süresi almam önemli.
Home mu? Education mı? Home Single Language mi? Hangisi bu amaçlar için daha iyi sonuç verir?

Aldığım laptop hem 9-10 saat civarı pil ömrü sunan hem de RTX 3050 barındıran bir laptop.
Yani hem oyun performansı hem de oyun oynanmıyorken, kod yazarken vs uzun pil süresi almam önemli.
Home mu? Education mı? Home Single Language mi? Hangisi bu amaçlar için daha iyi sonuç verir?
Kod yazarken ne yaziyorsunuz? Linux da denenir diyecegim ama Windows 10 ise Home SL bile yeter kod yazarken Remote Desktop falan cok isiniz yoksa. Ancak RDP vs. kullanacaksaniz Pro gerekecektir.

Pro da kullanabilirsiniz. Education zaten genelde eğitim kurumları tarafından kullanılıyor. SL ise tek dil destekliyor.

Ev kullanıcısı için Home kullanabilirsin. İş için yapıyorsan Pro kullanabilirsin.

Pro'ya pil performansını az da olsa kötü etkiliyor dendiği için çok yaklaşmamıştım ancak böyle bir durum yok diyorsanız Pro'da düşünebilirim. Ayrıca sadece kod değil oyun performansı da önemli :)
(Başlık modlar tarafından sistem olarak değiştirilince yanlış anlaşılma olmuş olabilir kusura bakmayın ürün laptop)

@gmaschine bana göre Pro gereksiz çünkü Home'a göre daha fazla gereksiz hizmet çalışıyor. Ama sizin durumunuza bağlı. Ben her türlü Home öneririm. Kendiniz karar verin, ben hiç Pro kullanmadığım için net bir şey söylemem. Sadece duyduğum kadarını söyledim.

Pro, Home'a göre boşta daha fazla RAM kullanabilir. Daha fazla özellik var fakat oyun falan açıldığında ise oraya aktarılır. Sanal makine işiniz falan varsa zaten Pro alın.

Geri
Yukarı