R7 5800X için anakart tavsiyesi

• Konuyu başlatan krsck
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 384

krsck

Decapat
Daha fazla  
Topladığım bilgisayar aşağıdaki gibidir;

CPU: Ryzen 7 5800X
SSD: Samsung 970 EVO Plus M.2 1TB
Kasa: BeQuiet Pure Base 500DX
PSU: Zalman ZM750-GVII 750W
RAM: Crucial 2x8 16GB 3600MHz DDR4 (Henüz alınmadı, tavsiyeleriniz dinlerim)
GPU: 30XX (Henüz alınmadı, düşürebilirsem 3070, olmadı daha düşükleri)

Tamamen oyun amaçlı kullanacağım. Giriş seviyesi güvenli bir şekilde OC yapma düşüncem var. Ekran kartını hala alamadığım için de çok büyük bir acelem yok. Aşağıdaki ürünlerde indirim kovalıyorum, bu listeyi forumda okuduklarıma göre yaptım ama liste çok geniş. Gereksiz olduğunu düşündüğünüz, uyumsuz olduğunu düşükdüklerinizi çıkartırım. Mutlaka bunu al dediğiniz varsa da ona/onlara odaklanırım. Başka eklemek istediğiniz düşünceleriniz olursa da hepsini dinlemeye açığım. Bütçe olarak 1500-2000 TL civarları düşündüm ama esneyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Tomahawk'a göre ne ekstrası var Unify'nin ve Ace'nin?

Hangisini alırsam alayım bir uyum sıkıntısı yaşamam değil mi?

Unify PCI-e 4.0 destekliyor. Ace hepsinden daha iyi VRM yapısına sahip ve bir sürü OC profili var kullanıyorum.

Unify PCI-e 4.0 destekliyor. Ace hepsinden daha iyi VRM yapısına sahip ve bir sürü OC profili var kullanıyorum.
Yazdığım Samsung SSD'de böyle bir özelliğe ihtiyaç yok diye biliyorum. Yani benim sistemim için gereksiz bir özellik gibi, bütçeyi arttırmak gereksiz gibi duruyor. Yanlış mı düşünüyorum?

Yazdığım Samsung SSD'de böyle bir özelliğe ihtiyaç yok diye biliyorum. Yani benim sistemim için gereksiz bir özellik gibi, bütçeyi arttırmak gereksiz gibi duruyor. Yanlış mı düşünüyorum?

Ben olsam az daha artırırım illa geçilecek PCI-e 4.0'a.

Geri
Yukarı