R7 5800X için sıvı soğutma önerisi

Daha fazla  
Hocalarım merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi yeni aldığım tray işlemci Ryzen 7 5800X için sıvı soğutucu arıyorum, çok yüksek tutarda aramıyorum ama alınması gereken nedir? Evde Ryzen 5 3600 stok fan var bu iş görür mü?

Hocam 1000TL diye düşünüyorum ama yetmez ise arttırabilirim biraz, maksat işlemci zarar görecek kadar ısınmasın.
Hava soğutma olarak şunu önerebilirim. Sıvı soğutucuya kafa tutacak performansta bir soğutucudur kendisi. Daha ucuzu var ancak siteye güvenemedim.

Kasa modeli nedir?

Budur hocam.

Hava soğutma olarak şunu önerebilirim. Sıvı soğutucuya kafa tutacak performansta bir soğutucudur kendisi. Daha ucuzu var ancak siteye güvenemedim.

Yani bunu alsam yeterli olur mu? Düşük ayarlarda FPS oyunlarında ne kadar ısınabilir ki? AAA oyunlar oynamayacağım işlemci ve ekran kartına çok yük binmeyecek. Sadece sıcaklıktan zarar görmesin yeter.

Budur hocam.

Yani bunu alsam yeterli olur mu? Düşük ayarlarda FPS oyunlarında ne kadar ısınabilir ki? AAA oyunlar oynamayacağım işlemci ve ekran kartına çok yük binmeyecek. Sadece sıcaklıktan zarar görmesin yeter.
Stok soğutucan çok daha iyi bir soğutucu. Sıvı soğutucu ile kartşılaştırma videosu burda inceleyebilirsiniz. Yeterli olur işlemcinize. Kasanız mesh yapıda çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaliteli bir hava soğutma AIO denilen sıvı soğutmalarla aynı işi görür ve çok daha uzun ömürlüdür. AIO sistemler çok kısa ömürlü değildir tabii, iyi bir marka tahminen 5 seneyi rahat çıkartır.Tercih sizin keyfinize kalıyor, anakartın üstü rahat olsun, boş olsun derseniz sıvı soğutucu alınabilir, gösterişli ve uzun ömürlü olsun derseniz hava soğutma tercih edilebilir.

Sıvı soğutmalar "custom loop" denilen sistemlerde çok daha başarılıdır, tabi masrafı çok daha yüksek.

Aynı işlemcide bunu kullanıyorum gayet guzel. Yük altında 70 derecenin üstüne cikmadi en sıcak havalarda dahil.

Dosya Ekleri

• IMG_20210408_094545.jpg
    IMG_20210408_094545.jpg
    196,3 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Yukarı