R7 5800X için sıvı soğutma önerisi

Stok soğutucan çok daha iyi bir soğutucu. Sıvı soğutucu ile kartşılaştırma videosu burada inceleyebilirsiniz. Yeterli olur işlemcinize. Kasanız mesh yapıda çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harika haber teşekkürler.

Aynı işlemcide bunu kullanıyorum gayet guzel. Yük altında 70 derecenin üstüne cikmadi en sıcak havalarda dahil.

Doğrudur hocam ancak benim aradığım harika soğutsun değil de zarar görecek ısınma seviyesine çıkmasın.

Kaliteli bir hava soğutma AiO denilen sıvı soğutmalarla aynı işi görür ve çok daha uzun ömürlüdür. AiO sistemler çok kısa ömürlü değildir tabii, iyi bir marka tahminen 5 seneyi rahat çıkartır. Tercih sizin keyfinize kalıyor, anakartın üstü rahat olsun, boş olsun derseniz sıvı soğutucu alınabilir, gösterişli ve uzun ömürlü olsun derseniz hava soğutma tercih edilebilir.

Sıvı soğutmalar "Custom loop" denilen sistemlerde çok daha başarılıdır, tabii masrafı çok daha yüksek.

Hocam aradığım tek şey işlemcinin zarar görecek seviyede ısınmaması yani ne gösteriş ne başka bir şey alayım işlemcini üzerine ne takılacaksa takayım zarar görmesin yeter.

Harika haber teşekkürler.

Doğrudur hocam ancak benim aradığım harika soğutsun değil de zarar görecek ısınma seviyesine çıkmasın.

Hocam aradığım tek şey işlemcinin zarar görecek seviyede ısınmaması yani ne gösteriş ne başka bir şey alayım işlemcini üzerine ne takılacaksa takayım zarar görmesin yeter.

Bütcene uygun kule tipi sogutucu al gec. Bilindik marka olmasina dikkat et yeterli.

Geri
Yukarı