R7 5800X nereden alınır?

MAHOA

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Hocalarım merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi yeni aldığım tray işlemci Ryzen 7 5800X için sıvı soğutucu arıyorum, çok yüksek tutarda aramıyorum ama alınması gereken nedir? Evde Ryzen 5 3600 stok fan var bu iş görür mü?
Hocam nereden ve kaça aldınız? Bende almayı düşünüyorum da meraktan sordum.

Şahsen R7 3700X satın aldım 2. el 5800x'e de 2. el bakmanızı öneririm pinlere dikkat edip test edip almanız yeterli. Gerek yok ölümsüz bir şeye o kadar para vermeye şu an bence.

Ryzen 7 3700X ile tek çekirdek konusunda daha mı performanslıdır bu işlemci acaba ? Bilgisi olan var mı ? Bende işlemci mi upgrade etmeyi planlıyorum ancak 5800X mi yoksa 5800X3D' mi alsam kararsızım. Oyun anlamında kullanıyorum daha çok bilgisayarı.

Hocam nereden ve kaça aldınız? Bende almayı düşünüyorum da meraktan sordum.

Hocam merhaba,

Trendyol'dan aldım 6200 TL'ye diğer bazı yerler taksit yapmıyor bazı yerler fark koyuyor Trendyol peşin fiyatına 6 taksite kadar yardımcı olunca RAM, işlemci, ekran kartını hepsini oradan aldım.

Hocam merhaba,

Trendyol'dan aldım 6200 TL'ye diğer bazı yerler taksit yapmıyor bazı yerler fark koyuyor Trendyol peşin fiyatına 6 taksite kadar yardımcı olunca RAM, işlemci, ekran kartını hepsini oradan aldım.
Teşekkürler hocam. Sizin açtığınız bir konuya yazmıştım aslında ama sağolsun modlar saçma sapan ban atmaya devam ediyorlar. Normalde böyle bir konu açmamıştım. Ben 5700X ya da 5600 düşünüyorum zaten. Başlığı da onlar atmış 😅

Geri
Yukarı