R7 5800X RTX 3060 Ti GTA V ve Fortnite'da FPS düşmesi

EizenBS

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 5 ay önce aldığım bilgisayarımda sorunlarım çıkmaya başladı. Genellikle LoL ve Valorant oynuyordum. Bu oyunlarda çok bir sorunum olmuyordu. Şimdi GTA V ve Fortnite oynayayım dedim ama oyunu oynadıktan bir 15 dakika sonra drop yemeye başlıyorum. Anlık görüntü ve ses kayması oluyor. İlk başta sorunum HDD'dendir diye düşündüm fakat SSD'ye yüklediğimde yine aynısı oldu. İşlemci sıcaklığım oyun içerisinde 80 ila 90 arası oluyor. RAM'im 16 GB ve oyun içinde tamamını kullanıyor. Sebebi nedir acaba?

resim_2023-08-07_012100327.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dar boğaz oluyo olabilir mi sonuşta valorant cpu da çalışrken gta v gibi oyunlar ekran kartı ile oynuyon diye biliyom

depolamadan dolayıda olabilir benim ssd 1tb 400gb altına düştümü oyunlarda en az 10fps düşüş oluyor

Darboğaz oluyor olabilir mi sonuşta Valorant CPU da çalışrken GTA V gibi oyunlar ekran kartı ile oynuyorsun diye biliyorum

Hocam işlemci gayet yeterli, SSD aşırı doluysa o da etkiler + sıcaklık için soğutmayı yanlış bağlamış olabilirsiniz veyahut yeterli olmayabilir.

Hocam işlemci gayet yeterli, SSD aşırı doluysa o da etkiler + sıcaklık için soğutmayı yanlış bağlamış olabilirsiniz veyahut yeterli olmayabilir.

Hocam RAM'in tamamını kullanması biraz sıkıntı bende 75'in üzerine çıkmıyor belki virüs bulaşmış olabilir mining yapıyordur bir Kaspersky ile taratın.

Hocam RAM'in tamamını kullanması biraz sıkıntı bende 75'in üzerine çıkmıyor belki virüs bulaşmış olabilir mining yapıyordur bir Kaspersky ile taratın.
kanka benim ram 32gb şuan hiç oyun açık değil sadece opera var 10gb ram yiyor normalmi

Kanka o RAM'in arttıkça ona göre kullanım yapıyor bende de sadece Discord ve Google açık
6 GB yiyor normal o.

Geri
Yukarı