RTX 3060 Ti GTA 5 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

camelsari

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 | GIGABYTE A520M K | GIGABYTE RTX 3060TI 8GB | BILLION RESERVOIR 32GB DDR4 RAM | KINGSTON 1TB M.2 NVMe
RAM
Billion Reservoir 32GB DDR4 RAM
SSD veya HDD modeli
Kingston1TB NV2 NVME M.2 SSD
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060Ti
Anakart
Gigabyte A520M K
İşlemci
R5 5600
GTA 5 Ultra ayarda 180 FPS alıyorum fakat sürekli drop giriyor. Bütün ayarları denedim fakat hala çözemedim. Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı?

GTA 5 Ultra ayarda 180 FPS alıyorum fakat sürekli drop giriyor. Bütün ayarları denedim fakat hala çözemedim. Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı?

Oyun içi değerleriniz nasıl acaba? Ekran kartı sıcaklığı, işlemci sıcaklığı vb. işlemci ile birlikte stok fan kullanıyorsanız kule tipi soğutucuya ihtiyacınız olabilir. Bunlara ek olarak da Ultra ayarlarda MSAA kapalı ya da 2X falansa hem gelişmiş ayarları açın hem de MSAA ayarını 4X veya 8X yaparak deneyin.

Oyun içi değerleriniz nasıl acaba? Ekran kartı sıcaklığı, işlemci sıcaklığı vb. işlemci ile birlikte stok fan kullanıyorsanız kule tipi soğutucuya ihtiyacınız olabilir. Bunlara ek olarak da Ultra ayarlarda MSAA kapalı ya da 2X falansa hem gelişmiş ayarları açın hem de MSAA ayarını 4X veya 8X yaparak deneyin.

Oyun motoru ile alakalı bu durum yüksek FPS alınca anlık droplar olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı