R7 5800X sistem Memtest86 sonuç rapor nasıl ?

Erman Aker

Hectopat
Anakart
Msi B550 MPG Carbon Wifi Gaming
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Merhabalar,
Sistemim:
RAM: Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3600MHz CL16 RGB DDR4 PC Ram BL2K8G36C16U4BL
Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3600MHz CL16 RGB DDR4 PC Ram BL2K8G36C16U4b (RGB'siz versiyon) 4x8(32 GB) RAM var şu anda.
PSU: Cooler Master 1000v 80+Gold
Anakart: MSI B550 MPG Carbon Wi-Fi Gaming.
GPU: Sapphire Radeon VGA NITRO+ RX6900XT SE GAM OC 16GB GDDR6 PCI-Express 4.0 Ekran Kartı
İşlemci: Ryzen 7 5800X.

Sorum şu; daha önceden kullandığım RGB'siz versiyonlu RAM'lerime pek bir şey fark etmeyeceğini düşünerek yeni RGB'li 2x8GB RAM'leri ekledim ve ilk defa Memtest86 testi uyguladım. Fakat neye göre yorumlayacağımı bilmiyorum. Bilgisayarımı bugün Windows 10'dan 11'e geçirmiş ve RAM'leri bugün takmış bulunmaktayım. Bu RAM'ler şu anda düzgün çalışıyor mu bir sıkıntı yaratırlar mı siz değerli bilgili arkadaşlarıma sormak istedim. Ekte Memtest86 sonuçlarını ekliyorum. Herhangi bir hata, sorun varsa iade etmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler iyi forumlar arkadaşlar.

Dipnot: Forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    127,9 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.jpg
    2.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Tek tek test et dediğin nasıl oluyor hocam ? Ramleri anakarttan çıkartıp mı testi tekrar başlatayım tek tek öyle mi denememi öneriyorsun ?
Anladığım kadarıyla 4 adet RAM var. 1 tanesini tak test et, sonra çıkar başka bir tane tak. Onu da test et, sırayla hepsine test yap. Hangisinde sorun varsa ortaya çıkar.

Ramleri tek tek çıkartıp denemedim ama bütün ramleri çıkartıp farklı slotlara taktım ve testi tekrar başlattım. Bu testi 3. defa yapışım ilk ikisinde hiç bir değişiklik yapmadan test etmiştim 2. denememde yine 1 tane error verdi. Fakat 3.'de yani ramleri çıkartıp tekrar taktıktan sonra test ettim bu sefer hiç hata bulamadı. Tekrardan test yapmalı mıyım yoksa sorunum çözülmüş müdür ?
Anladığım kadarıyla 4 adet RAM var. 1 tanesini tak test et, sonra çıkar başka bir tane tak. Onu da test et, sırayla hepsine test yap. Hangisinde sorun varsa ortaya çıkar.
Ramleri tek tek çıkartıp denemedim ama bütün ramleri çıkartıp farklı slotlara taktım ve testi tekrar başlattım. Bu testi 3. defa yapışım ilk ikisinde hiç bir değişiklik yapmadan test etmiştim 2. denememde yine 1 tane error verdi. Fakat 3.'de yani ramleri çıkartıp tekrar taktıktan sonra test ettim bu sefer hiç hata bulamadı. Tekrardan test yapmalı mıyım yoksa sorunum çözülmüş müdür ?

Dosya Ekleri

• 2. Test Raporu.png
    2. Test Raporu.png
    204,1 KB · Görüntüleme: 17
  • 3. Test Raporu.png
    3. Test Raporu.png
    230 KB · Görüntüleme: 21
  • 2. Test Raporu.html.pdf
    73,5 KB · Görüntüleme: 84
  • 3. Test Raporu.html.pdf
    72 KB · Görüntüleme: 154
Son düzenleme:

İşte o yüzden diyorum ben sana tek tek takıp dene diye. O 1 tane sorun var ama hangisinde var nerden bileceğiz?

Geri
Yukarı