R7 5800X sistemde Battlefield 2042 oyun içinde donup kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

baranhazarrr9999

Femtopat
Daha fazla  
RAM
64 GB
Ekran kartı
RTX 4060
Anakart
B550M
İşlemci
Ryzen 7 5800X
RTX 4060, Ryzen 7 5800X, 64 GB RAM ve Windows 10 kullanıyorum.

2-3 gün sorunsuz oyunu oynadım. Ama son 1 saattir oyunda donma başladı. FPS düşüklüğü yok. Modlara giriyorum oyun baslıyor ve oyun takılıp donuyor, ardından oyundan cıkmak zorunda kalıyorum. Oyun donunca hiçbir türlü geri düzelme söz konusu değil. Çözümü nedir? İyi günler.

Aynı olay benim de başıma geldi sabah oynamıştım akşam donmalar oluyor kafayı yiyeceğim
ekran kartı:MSI GeForce RTX MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
işlemci:Intel Core i7 13700KF.
RAM: G.Skill 32 GB(2x16) Trident TZ5 Neo RGB 6000MHz CL32 DDR5 RAM.
anakart:ASUS ROG STRIX Z690-A Gaming 6400MHz(OC)
kasa: NZXT H7 Flow white tempered glass RGB USB 3.2 ATX mid Tower kasa.
SSD:Samsung NVMe 980 Pro 1TB.
güc kaynağı Corsair CS serisi 750W 80Plus Gold 750W modüler güç kaynağı.
sogutucu: DeepCool Gammaxx L360 ARGB white 360 mm.

Bende de aynı problem var. Saatlerdir denemediğim şey kalmadı ama genel bir problemmiş. Nasıl rahatladım anlatamam. Bende ki donmalar packet loss ile ilgili değil, ana menüde falan da oluyor. Öğlen bir problem yoktu, bu akşam başladı.

Son düzenleme:
ben de demin girdim 1 haftadır sorunsuz oynuyorum bişeyi yoktu daha yeni başladı nedendir acaba?

Güncelleme getirmeleri lazım oyuna maça girdikten 1-2 dakika sonra her şey kirleniyor alt-ESC-CTRL vs gibi özel kısayollar devre dışı kalıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu konuyu görünce içim rahatladı dünden beri bendede aynı sorun var.

Aynısı 1 saattir bende de olmaya başladı dosya doğrulama yaptım 3 dosya tekrar yükledi ama yine devam etti sorun sonra tekrar dosya doğruladım yine aynı 3 dosya yüklende yine düzelmedi silip tekrar yüklemeye başladım bakalım düzelecek mi?

Aynı sorun hocam benim konuya da bakabilirsiniz bire bir aynı.

Geri
Yukarı