R7 5800X sistemde "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

İsmailÖzer

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI MAG X570S TORPEDO MAX
AMD Ryzen 7 5800X3D 3.4GHz 100MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3060 Ti V2 8GB
CMK16GX4M2D3600C16
MLD M300 500GB NVME 2280
Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200rpm
SSD veya HDD modeli
SSD+HDD
Ekran kartı
3060TI
Anakart
MAG X570S TORPEDO
İşlemci
R7 5800X
Kendi kafasına göre çöküyor anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unuzu 7D54vA2 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Chipset sürücülerinizi güncelleyin.

İşlemci üzerinden UV, OV veya BIOS üzerinde yapılan bir oynama varsa hepsini varsayılan hale getirin/sıfırlayın.

OCCT ile 20 dakika ayarlara ellemeden CPU testi gerçekleştirin.

Tekrardan merhaba her şeyi güncelledim Windows 11 tekrardan kurdum BIOS flash atıp sürücüleri tekrardan kurdum ve minidump dosyamı YouTube üzerinden rehberler ile inceledim.
AuthenticAMD.sys adlı bir durumdan hata aldığımı görüyorum ve PSU testimi şimdi yapıyorum şu anlık bir sıkıntı yok diye gözüküyor bilgisayarı İtopya üzerinden aldım işlemcimi ise stoklarında olmadığı için ayrı bir yerden aldım fazla fiyat farkları yoktu.
Screenshot_1.png

Not: cpu testim de bir sorun çıkmadı

00:00:00 - Info - Test schedule started at 2022-12-18 00:21:12
00:00:00 - Info - CPU - Started (Duration : 00:20:00)
00:20:00 - Info - CPU - Stopped
00:20:00 - Info - Test schedule completed

@LSD kusura bakma etiketlemek durumunda kaldım

Tekrardan merhaba her şeyi güncelledim Windows 11 tekrardan kurdum BIOS flash atıp sürücüleri tekrardan kurdum ve minidump dosyamı YouTube üzerinden rehberler ile inceledim.
AuthenticAMD.sys adlı bir durumdan hata aldığımı görüyorum ve PSU testimi şimdi yapıyorum şu anlık bir sıkıntı yok diye gözüküyor bilgisayarı İtopya üzerinden aldım işlemcimi ise stoklarında olmadığı için ayrı bir yerden aldım fazla fiyat farkları yoktu.
Screenshot_1.png

Not: CPU testim de bir sorun çıkmadı

00:00:00 - Info - Test schedule started at 2022-12-18 00:21:12
00:00:00 - Info - CPU - Started (Duration: 00:20:00)
00:20:00 - Info - CPU - Stopped
00:20:00 - Info - Test schedule completed

@LSD kusura bakma etiketlemek durumunda kaldım

OCCT üzerinden extrem stres testi yaptım hiçbir sıkıntı yok, PSU çok güçsüz gibi geldi bana. Bazen bilgisayarım mavi ekran gelmeden kapanıyordu onda ise ekran kartının güç bağlantı yerindeki kırmızı ışıklar yanıp sönüyordu, kasanın içini açıp komple parçaları ve kartı kontrol ettim kablo düzenini yeniledim ve iyice zararsız malzemeler ile temizledim. Direk çökmeler yaşamadı fakat daha farklı bir çökmeler ortaya doğdu ekran kartına yük verdiğim zaman oluyor diye düşünüyorum stres testlerinde herhangi bir sorun yaşamadım ve PC'yi ilk aldığım zaman 3D mark testi de yaptığımda sorun olmadı. Ne olduğunu anlayamıyorum yavaş yavaş soğumaya başladım. ramlerin yerlerini A1-A2 den B1-B2 slotlarına aldım hala devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı