Çözüldü R7 5800x3D 4080 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr_bıyık

Kilopat
Selam yaklaşık 3 gündür belli aralıklarla mavi ekran hatasını alıyorum oyunları açtıktan 5 ile 20 dakika sonra sistem kilitleniyor görselde ki gibi kalıyor. Ekran yüzdesi ilerlemiyor ve hata kodu aşağıda kalıyor, minidump dosyası oluşmuyor haliyle. Sistemimi yeni topladım ekran kartı sürücüsünü güncelledim olmadı. Eski sürümüne geçtim BIOS'u sıfırladım ne yaptiysam olmadı. İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı stabil olması gerektiği gibi.

Dosya Ekleri

• IMG_20230618_222453.jpg
    IMG_20230618_222453.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 34
Çözüm
Mavi ekranda aldığım hata kodu buydu: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR. Birçok şeyden şüphelendik çözümü ise ekran kartı sürücüsünden kaynaklıymış. Yeni sürücü problem çıkartmış. Reddit'te birkaç kişide daha olmuş. DDU ile temiz bir silme işlemi yaptım ve sürücüyü kaldırıp mayıs güncellemesini yaptım sorun çözülmüş oldu. Destek veren herkese teşekkürler :)
Tertemiz bir kurulum yapmanız güzel olur. Kıymetli dosyalarınız varsa önce işletim sisteminizi güvenilir bir yazılım ile tarayınız ve temizleyiniz, ardından yedekleme yapabilirsiniz.

Hocam en güzeli temiz bir format. Sadece C sürücüsüne atsam yeterli olur mu acaba? Diğer iki SSD kalsa? Onlara bulaşmış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar sağ olun büyük ihtimalle virüs bulaştı aptallık ettim bir daha Torrent mi asla demek ki kendi yazilimini indirip denedim Windows dosyalarını bozdu.

Bunun Torrent ile bir alakası yok. Neyi nereden indireceğini bildiğin sürece sorun olmaz. Bir kere Diablo 4 sürekli Online bağlantı isteyen bir oyun. Zaten kırılması imkansız.

Mavi ekranda aldığım hata kodu buydu: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR. Birçok şeyden şüphelendik çözümü ise ekran kartı sürücüsünden kaynaklıymış. Yeni sürücü problem çıkartmış. Reddit'te birkaç kişide daha olmuş. DDU ile temiz bir silme işlemi yaptım ve sürücüyü kaldırıp mayıs güncellemesini yaptım sorun çözülmüş oldu. Destek veren herkese teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı