Çözüldü R7 5800x3D sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Antonio Montana

Kilopat
Yer
El Fureidis
Çok mavi ekran yemiyorum, oyunda ilk defa yedim neden olduğunu bilmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump

•Asus ASUS TUF B450-PRO Gaming anakart.
•Amd Ryzen 7 5800x3D.
•Arctic Freezer 34 e-sports Duo.
•Asus GeForce Dual RTX2070 EVO 8 GB ekran kartı.
•Wd 500GB blue SSD.
•Samsung 970 EVO Plus 1 TB.
•Corsaır 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz RAM.
•Xıgmatek lamıya RGB fanlı temperli kasa.
•Xıgmatek X-Power 650W 80Plus güç kaynağı.

@MayCrasH hocam zamanında kafanı çok ağrıttım ama müsait olursan yardımcı olma imkanın varmı? :D

Son düzenleme:
Çözüm
BIOS update et. CPU kaynaklı. CPU değerleriyle fazla oynadıysan bu sebep olmuş. Oynamadıysan çok önemli bir sorun görünmüyor.
Sorunu tam olarak tespit edemedim sonra ilgileneceksin ama BIOS sürümünün eski olduğu gözüme çarptı bu bir sorun teşkil edebilir madem tecrübeliydiniz kendiniz çözersiniz soruları.

Bu sorun sadece Rust da iken mi oluyor?
BIOS'u güncelleyeli 1 hafta bile olmadı ama siz bilirsiniz.

@as_not_found ben de onu sordum Rust'la ilgili bir sorun var. Çakışma falan mı var dedim.
20 Ekimden bu yana 2 kere mavi ekran yedim ikiside aynı hata kodu ile Rust oynarken oldu.

Sorunu tam olarak tespit edemedim sonra ilgileneceksin ama BIOS sürümünün eski olduğu gözüme çarptı bu bir sorun teşkil edebilir madem tecrübeliydiniz kendiniz çözersiniz soruları.

Bu sorun sadece Rust da iken mi oluyor?
Bu arada konuyu 20 Ekimde açtığımı unutmayın, mavi ekran yer yemez BIOS güncellemesini kontrol ettim ve güncelledim zaten.

BIOS'u güncelleyeli 1 hafta bile olmadı ama siz bilirsiniz.
1701020014976.png

BIOS 16/06/2023 tarihli attığım linkte yenisi var.

1701020082700.png

Ayrıca sorun Rust kaynaklı Steam üzerinden oynuyorsanız dosya doğrulaması yapıp tekrar deneyin olmaz ise uygulamayı silip tekrar yükleyin ayrıca uygulamayı silerken temp klasörü gibi yerlerden de tamamen kaldırmayı unutmayın.

Eki Görüntüle 2032170
BIOS 16/06/2023 tarihli attığım linkte yenisi var.

Eki Görüntüle 2032174

Ayrıca sorun Rust kaynaklı Steam üzerinden oynuyorsanız dosya doğrulaması yapıp tekrar deneyin olmaz ise uygulamayı silip tekrar yükleyin ayrıca uygulamayı silerken temp klasörü gibi yerlerden de tamamen kaldırmayı unutmayın.
Screenshot_1.png

Bu arada konuyu 20 Ekimde açtığımı unutmayın, mavi ekran yer yemez BIOS güncellemesini kontrol ettim ve güncelledim zaten.

Tekrar mavi ekran yersem yapacağım, teşekkürler.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı