R7 5800x3D 43 derece altına inmiyor

Zwsup

Decapat
Daha fazla  
Selamlar BF2042 oynadiktan sonra Low ayarda ama 300-260 arasi FPS'le oynadiktan sonra 1,2 saat sureyle oyundan cikinca islemci sogumuyor 43 derece minimum gordugum.
İslemci R7 5800x3D.
Sivi sogutma NZXT Kraken Z53 240mm.

Ek olarak 1 yıldır termal macunu degistirmedim degistirmeli miyim?

43 derece çok iyi bir değer, neden daha fazla düşürmek istiyorsun anlamıyorum, işlemciler genellikle 65-80 derece arasında çalışıyor zaten. 43 aşırı iyi bir değer.

Bence bu işlemciyi daha fazla indiremezsiniz.

İnermiş.

Bayağı iyi değer aslında 43. neden fazlasını istiyorsunuz?

Bilemiyorum bilgisayari soguk kullanirsam daha uzun sure kullanirmisim gibi geliyor o yuzden herhalde bir de sivi sogutmanin ustunde gelen macunu aldigimdan beri degistirmedim yavas yavas etkisini gosteriyor herhalde. Bir de ek olarak kasa temperli. Mesh bir kasa degil ama yine de iyi soguttugunu dusunuyorum kasa masanin ustunde duruyor sivi sogutma calisiyor ama bilemiyorum soguk olmasi beni rahatlatiyor.

43 derece çok iyi bir değer, neden daha fazla düşürmek istiyorsun anlamıyorum, işlemciler genellikle 65-80 derece arasında çalışıyor zaten. 43 aşırı iyi bir değer.

Daha onceden dusuk olmasi 37 gibi bende bir merak uyandirdi cunku normalde otuzlarda geziyordu ama şu an minimum 42 gordum bu da acaba bir sıkıntı mi var dusuncesine kaptirdi beni o yuzden boyle bir istegim oldu biraz pimpirikliyim kusuruma bakmayin :)

Bence bu işlemciyi daha fazla indiremezsiniz.

İnermiş.

Bayağı iyi değer aslında 43. neden fazlasını istiyorsunuz?

Merhaba iyi gunler işlemcinin sicakligi minimum 39 oldu nasıl oldu bende bilmiyorum BF 2042 girdim 1 1-5, saatligine ondan sonra Valorant girdim ve ciktim ve islemci sogudugunda 39 dereceydi daha da inerdi ama bilgisayari kapatmam gerekti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı