R7 5800x3D işlemci Corsair Capellix 360 sıvı soğutma ile 82 derece oluyor

beren93

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, işlemciyi yeni aldığımı bildirmek isterim eski işlemci ile ovc olarak 1280 watta 60 58 derece arası görüyordum AMD Ryzen 5600X işlemci ile.

Sıvı sogutmam Corsair capillex 360 mmdir.

İşlemci yeni alıp üzerine yeni almıs oldugum Thermal Grizzly Hydronaut uyguladım değerleri resim olarak ekledim termal macun uygulamasında bir problem yoktur...

Woltajı 1265'e sabitledim sıcaklık aynı 1275 yaptım aynı çözüm önerebilir misiniz? Bana yüksek geldi bu değer Streamlabs'da yayın ya da video kaydı açtığımda sıcaklıgım +81 80 82 görüyor. İşlemci yüzde 70 80 kullanımda.

yok mu bilgisi olan

Dosya Ekleri

• aaaaaaaaaa.jpg
    aaaaaaaaaa.jpg
    190,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hocam işlemci güçlü, ayrıca %70-80 gibi bir yükte bu değerlere ulaşmasını normal karşılıyorum. Sıvı soğutma fan hızlarını yada pompa hızını düşürdünüz mü?

Hocam size nacizane tavsiyem undervolt ayarlarınızı sıfırlayıp Ryzen Master programı ile all Core seçeneğini seçip uygulamanız. Bence daha çok verim alacaksınız. Performans kaybınız %1-3 arası değişir diye tahmin ediyorum.
Soğutucu değerleri normal gibi çünkü.

Balanced değil de performans seçip dener misiniz bir de soğutucu için?

@MrXray
Hocam size nacizane tavsiyem undervolt ayarlarınızı sıfırlayıp Ryzen Master programı ile all Core seçeneğini seçip uygulamanız. Bence daha çok verim alacaksınız. Performans kaybınız %1-3 arası değişir diye tahmin ediyorum.
Soğutucu değerleri normal gibi çünkü.

Balanced değil de performans seçip dener misiniz bir de soğutucu için?
Ryzen Master yapınca her reste tekrar yapmam gerekiyor sanırım ama bir deneyeceğim fark olacak mı diye performans modu yok bende Extreme var oda fanları son güçte döndürüyor 2500 2600 RPM onda da 1 2 derece oynuyor fazla fark etmıyor.

Hocam o zaman ryzen masterla deneyin. Ama önceki ayarlarınızı sıfırlayın. Ben yeniden başlattığımda ayarlarım sıfırlanmamış oluyordu. İşlemci ve fan üzerindeki diğer ekstra programları da inaktif hale getirin kurmadan önce.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı