R7 5800x3D pinlerine termal macun bulaştı

Shai

Decapat
NZXT Z53 sıvı soğutucumu sökerken işlemci ile birlikte çıktı, işlemciyi sağlıklı bir şekilde sağ sol yaparak sıvı soğutucudan kurtardım. Daha sonra köşelerini temiz bir şekilde temizlerken ne yazık ki aptal gibi elimdeki macunu pinlere bulaştırdım. Dibe kadar giden bir macun görünmüyor sadece pinlerin uçlarına bir miktar bulaştı PIN'i yamulturum falan diye de hiçbir şekilde silmek gibi bir müdahalede bulunmadım. En yakın bilgisayarcıya durumu anlattığımda yarın getir diş fırçası gibi bir şeyle dikkatlice hallederiz kuruyunca dökülür o dedi ama diş fırçası korkutmadı değil. Sonuçta 10 bin liralık bir işlemci, ne yapmalıyım? Bir zararı olur mu?

Dosya Ekleri

• a27d4e04-264f-43f1-b881-07d7604a6e01.jpg
    a27d4e04-264f-43f1-b881-07d7604a6e01.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 45a4ea07-c5ff-4814-bd4b-6e5e88f45443.jpg
    45a4ea07-c5ff-4814-bd4b-6e5e88f45443.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 31
NZXT Z53 sıvı soğutucumu sökerken işlemci ile birlikte çıktı, işlemciyi sağlıklı bir şekilde sağ sol yaparak sıvı soğutucudan kurtardım. Daha sonra köşelerini temiz bir şekilde temizlerken ne yazık ki aptal gibi elimdeki macunu pinlere bulaştırdım. Dibe kadar giden bir macun görünmüyor sadece pinlerin uçlarına bir miktar bulaştı PIN'i yamulturum falan diye de hiçbir şekilde silmek gibi bir müdahalede bulunmadım. En yakın bilgisayarcıya durumu anlattığımda yarın getir diş fırçası gibi bir şeyle dikkatlice hallederiz kuruyunca dökülür o dedi ama diş fırçası korkutmadı değil. Sonuçta 10 bin liralık bir işlemci, ne yapmalıyım? Bir zararı olur mu?
Diş fırçası ile halledilir o hocam özellikle diplere girmediyse temizlenir dert etmeyin. Sadece pinlere dikkatli özeni gösterip nazikçe kuruyan macunu döktürmeniz gerekli.

Yıllar önce aynisi başima gelmişti, işlemciyi çöpe attım. Umarım bilgisayarcinin el becerisi iyidir, kuruyunca daha kolay olur temizlemesi. Hava alacak şekilde açıkta bırak işlemciyi.

Bu arada hocam tavsiyem siz yerine bilgisayarcının yapması. Özellikle parça sök takında çok deneyimli değilseniz işlemci pahalı olduğu için strese girip elinizi titretme ihtimaliniz var bilgisayarcı daha rahat yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı