R7 5800x3D - RTX 3070 sistem nasıl?

4070 Gaming X Trio aldım hocam umarım pişman olmam :D

Güle güle kullanın pişman olmazsınız. Ortalama 1080p de en çok grafiği RDR 2 6 küsur v RAM harcamıştı. Uzun süre gidecektir. Benim de aklımdan geçmiyor değil. Ya 4070 ya da 4070 Ti. Yeni sistemde 50k 4090 olunca(oda en düşük fiyat) bir yerlerden tasarrufa kaçsammı diye düşünür duruyorum. Kasayı toplamaya az kaldı. Sıvı soğutucu, M.2, kasa ve ekran kartı kaldı geriye.Ekran kartı konusunda kararsızım neyse ki düşünecek vaktim çok.:)

Yaptığınız yükseltmelere göz attığımda, çok iyi bir yükseltme yaptığınızı düşünüyorum. 5800x3D için saçma sapan iddialar atılmış. Ama incelemelere falan bakıldığında bazı oyunlarda 7800x3D işlemcisini bile geride bıraktığı oluyor. Ama bazı arkadaşlar 7500F'den bile kötü demiş ki bu tamamen bir saçmalık. Hazır sistem taparlar genelde bu tarz şeyleri söylerler. Yok işte o fiyata RTX 4070 Ti sistem var, yok işte daha iyi sistem alırdın.

Zaten şu 7500F ile toplanmış hazır sistemleri gördükçe kusasım geliyor. Uygun fiyatlı DDR5 sistemler için tamamda, RTX 4070 Ti ile hatta RTX 4080 ile kullanılan hazır sistemler dolu. Zaten anakart olarak en ucuzu hangisiyse o olsun mantığıyla seçiliyor. Kesinlikle ileriye dönük olmuyor.

Bir daha konuşma lütfen 7800x3D'le 5800x3D karşılaştıran bir insan bu forumda olmamalı bir de geride bıraktığı bile oluyor demişsin aklın başındamı :)

4070 Gaming X Trio aldım hocam umarım pişman olmam :D

Hayırlı olsun kaça aldınız.

@LuciferStarz cok iyi yapmisiniz hocam hayirli olsun:)

Bir daha konuşma lütfen 7800x3D'le 5800x3D karşılaştıran bir insan bu forumda olmamalı bir de geride bıraktığı bile oluyor demişsin aklın başındamı :)

Cidden cok guldum o yoruma:D orada 2 tane video verdim icinde 20 30 test var acik acik kanitli ama biz hataliyiz :D 7500F gayette iyi 5800x3D'den

@LuciferStarz cok iyi yapmisiniz hocam hayirli olsun:)

Cidden cok guldum o yoruma:D orada 2 tane video verdim icinde 20 30 test var acik acik kanitli ama biz hataliyiz :D 7500F gayette iyi 5800x3D'den

Kendini beğenmişlik yapmadan önce biraz daha iyi araştırsaymışsınız keşke. İki üç videoya bakarak kendinizi çok üst noktada görmeniz, sizin ayıbınız. Ben çok fazla araştırdım. 5800x3D işlemcisinin hala taş gibi bir işlemci olduğu bir gerçek ama bunu kabul etmemek size kalmış. Yıllardır bu sektörü yakından takip ediyorum. Bu yüzden bana çıkıpta artist artist bir daha konuşma falan deyip egonuza dayanarak benle dalga geçmeye çalışmayın. Çöp önerilerinizle mutluluklar.

Kendini beğenmişlik yapmadan önce biraz daha iyi araştırsaymışsınız keşke. İki üç videoya bakarak kendinizi çok üst noktada görmeniz, sizin ayıbınız. Ben çok fazla araştırdım. 5800x3D işlemcisinin hala taş gibi bir işlemci olduğu bir gerçek ama bunu kabul etmemek size kalmış. Yıllardır bu sektörü yakından takip ediyorum. Bu yüzden bana çıkıp da artist artist bir daha konuşma falan deyip egonuza dayanarak benimle dalga geçmeye çalışmayın. Çöp önerilerinizle mutluluklar.

Öyle mi olmuş sayın Ali bey kaynak belirtin bana 5800x3D'nin 7800x3D'yi geçtiği bir kaynak gösterin özür dileyeceğim sizden :)

Öyle mi olmuş sayın Ali bey kaynak belirtin bana 5800x3D'nin 7800x3D'yi geçtiği bir kaynak gösterin özür dileyeceğim sizden :)

Sadece bir örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı