R7 5800X3D RX 7900 XT CoD Warzone düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

R. Berat YAŞAR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D / Gigabyte X570 Aorus Elite (Rev 1.0) / Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200Mhz CL16 /PowerColor Red Devil RX 6750XT OC- MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Gaming Z / ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD / Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB HDD / CM MasterLiquid ML240L / Dark N10 PRO / High Power 850W 80+ Gold 14cm
Meslek
Harita Mühendisi
RAM
CL 16 DDR4 16 GB 3200 MHZ
Ekran kartı
Sapphire RX 7900 XT Nitro+ Vapor-X
Anakart
Gigabyte X570 Aorus Elite
İşlemci
Ryzen 7 5800x3d
Merhaba, Sapphire RX 7900 XT ekran kartı aldım daha dün kart geldi ancak 2K görüntü ayarlarında normal Battle Royale modunda 150 FPS alabiliyor iken rekabetçi modunda 100'lere kadar düşüyor bunun sebebi nedir? Ve bu oyun için en ideal AMD ekran kartı ayarlarını nasıl yapmalıyım? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Merhaba, Sapphire RX 7900 XT ekran kartı aldım daha dün kart geldi ancak 2K görüntü ayarlarında normal Battle Royale modunda 150 FPS alabiliyor iken rekabetçi modunda 100'lere kadar düşüyor bunun sebebi nedir? Ve bu oyun için en ideal AMD ekran kartı ayarlarını nasıl yapmalıyım? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Hocam birinci olarak oyunun optimizasyonu kötü her güncellemede FPS kaybı yaşarsınız.
Ben bu kanaldan yapmıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Driverlar güncel mi?
Güncel hocam. Zaten kartı bugün taktığım için öncesinde DDU ile silip baştan ona uygun yükledim.

Hocam birinci olarak oyunun optimizasyonu kötü her güncellemede FPS kaybı yaşarsınız.
Ben bu kanaldan yapmıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğrudur önceki ekran kartımda 100 alıyorken güncelleme sonrası 60 lara düşüyordu. Ancak benim sorunum aslında FPS düşüşü değil çünkü battle royale modunda 200 lere kadar çıkarken 3 kişilik rekabetçide neden 100 lere düşüyor onu çözemedim.

Son düzenleme:
Güncel hocam. Zaten kartı bugün taktığım için öncesinde DDU ile silip baştan ona uygun yükledim.

Doğrudur önceki ekran kartımda 100 alıyorken güncelleme sonrası 60 lara düşüyordu. Ancak benim sorunum aslında FPS düşüşü değil çünkü battle royale modunda 200 lere kadar çıkarken 3 kişilik rekabetçide neden 100 lere düşüyor onu çözemedim.
Oyunu oynamadım, bilmiyorum ama tahmin etmeye çalışayım: Rekabetçide çatışmalar daha küçük bir bölgede geçtiğinden yakınında olan her şeyi renderlamaya çalışıyor olabilir oyun.

Doğrudur önceki ekran kartımda 100 alıyorken güncelleme sonrası 60'lara düşüyordu. Ancak benim sorunum aslında FPS düşüşü değil çünkü Battle Royale modunda 200'lere kadar çıkarken 3 kişilik rekabetçide neden 100'lere düşüyor onu çözemedim.

Hocam oyun çok garip ya bende de tam tersi MP 160 FPS'ken br modunda 130 FPS'e düşüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı