R7 5800x3D sıcaklık değerleri nasıl?

Nefi Mert

Hectopat
Arkadaşlar Ryzen 7 5800x3D işlemcim var. Yeni aldım. Fakat sadece stok fan var üzerinde. 1 ay sonra güzel bir kule tipi veya sıvı soğutma alacağım. Şu anki değerler normal mi? Beni 1 ay idare eder mi?

stabilitytest.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemciyi stok fanla kullanmanızı kesinlikle önermiyorum. En kısa sürede en az 240mm bir sıvı soğutma almanızı öneriyorum.

Arkadaşlar Ryzen 7 5800x3D işlemcim var. Yeni aldım. Fakat sadece stok fan var üzerinde. 1 ay sonra güzel bir kule tipi veya sıvı soğutma alacağım. Şu anki değerler normal mi? Beni 1 ay idare eder mi?

Eki Görüntüle 1814409
Full yükte 90 derece gayet normal bu arada oyunlarda işlemcini full kullanmayacak zaten herhangi bir sorun olmaz.

Yeni soğutma aldığında Curve Optimizer ayarlarını yap. Kombo Strike 3 olarak işaretle MSI anakartın varsa. Ben bunları yapmama rağmen 80 derece oluyor. Oyunlarda ise 55, 65 derece arası oluyor. Arctic Liquid Freezer 2 360 sıvı soğutma modelini kullanıyorum.

Yeni soğutma aldığında Curve Optimizer ayarlarını yap. Kombo Strike 3 olarak işaretle MSI anakartın varsa. Ben bunları yapmama rağmen 80 derece oluyor. Oyunlarda ise 55, 65 derece arası oluyor. Arctic Liquid Freezer 2 360 sıvı soğutma modelini kullanıyorum.
Anakartım Gıgabyte. Öneriniz için teşekkür ederim. En kısa zamanda corsair h100 modeline gecmeyi dusunuyorum.

Geri
Yukarı