R7 5800x3D test sonuçları nasıl?

Curve Optimizer ile BIOS üzerinden yap. -30 dene fakat Cinebench ile test et her değeri ve kapanmayan değeri bulursan kal onda.

Dün pek beceremedim bende PBO üzerinden yapabildim çok uğraştırıcıydı.Her çekirdege -20 verdirdi. max derece 65lere çıkıyor ancak cpu testlerinde 3600mhz de kilitli kalan durumdan hem 15 derece daha sıcak hemde daha verimsiz. Pbo suz testim scorları yüksekti ancak ısı 87dereceye kadar çıkmıştı.

Dün pek beceremedim bende PBO üzerinden yapabildim çok uğraştırıcıydı.Her çekirdege -20 verdirdi. max derece 65lere çıkıyor ancak cpu testlerinde 3600mhz de kilitli kalan durumdan hem 15 derece daha sıcak hemde daha verimsiz. Pbo suz testim scorları yüksekti ancak ısı 87dereceye kadar çıkmıştı.
Eğer 3600’e sabitlersen performanstan fazla fazla ödün vereceksin. -20’de kalsın mesela stabilse. Oyun tarafında zaten tekli çekirdek önemli ve 5800x3D oyunda çok fazla enerji çeken bir işlemci değil dolayısıyla 87 derece olmaz oyunda.

Ses rahatsız ediyorsa sıvı soğutmaya geçmen gerekiyor.

Eğer 3600'e sabitlersen performanstan fazla fazla ödün vereceksin. -20'de kalsın mesela stabilse. Oyun tarafında zaten tekli çekirdek önemli ve 5800x3D oyunda çok fazla enerji çeken bir işlemci değil dolayısıyla 87 derece olmaz oyunda.

Ses rahatsız ediyorsa sıvı soğutmaya geçmen gerekiyor.

Yok dostum ses rahatsız etmiyor. Valorant'ta orta ayarlarda 610 ile 450 FPS arası aliyorum gayet iyi. Sıcaklık 50 55 arası çok nadir 60. dünden beri bayağı yardımınız oldu çok sağ olun paşalar.

Geri
Yukarı