R7 5800x3D sistem alınır mı?

Merggan

Femtopat
Daha fazla  
1689608809041.png

Arkadaşlar resimde gördüğünüz sistemi topladım. Almayı düşünüyorum ancak bütçemi de biraz aştım. Bu yüzden bütçeyi yükseltecek tavsiyeler dışında tüm tavsiyelerinizi bekliyorum. Gereksiz gördüğünüz veya bütçeden performanstan çok kaybetmeden tasarruf edebileceğim önerileriniz varsa bekliyorum. Teşekkürler.

Pahalı. Ayrıca 120mm sıvı soğutucunun o işlemciye yeterli geleceğini pek sanmıyorum. Tek tek toplarsanız daha uyguna gelir. Daha makul parçalarla tabii ki. İlla MSI, ASUS istiyorum derseniz orası başka.

Pahalı. Ayrıca 120mm sıvı soğutucunun o işlemciye yeterli geleceğini pek sanmıyorum. Tek tek toplarsanız daha uyguna gelir. Daha makul parçalarla tabii ki. İlla MSI, ASUS istiyorum derseniz orası başka.
İlla ki istediğim bir şey yok. Bu işlerden de aşırı iyi anlamıyorum.
45-50 arası sadece kasa için bütçem var. Eğer tavsiyeniz olursa çok memnun olurum.

Yorumları okuduğumda çoğu kişi FPS'imi 2-3 katına çıkardı diyordu bende bir aralar bunu almayı planlıyordum ama pahalı ve gelen zamlarla beraber daha ne kadar artar bilmiyorum o yüzden bunun yerine farklı bir işlemci alırdım yerinizde olsam bir de o işlemciye 120mmnin yeticeğini sanmıyorum 240-360mm alabilirsiniz bence.

Toplam 43.021 TL

AM5 soket ve DDR5 sistem daha ucuza toplanıyor. İlerde güncelleme yapmak isterseniz kolaylık da sağlar.

Toplam 43.021 TL.

Hocam bir şey soracağım 5 5600 ile 5 7600 arasında ne fark var tam anlamadım ikisi de 6 çekirdek 5 5600 3.5GHz base bu 3.8GHz base performans olarak ne kadar fark olur?

Hocam bir şey soracağım 5 5600 ile 5 7600 arasında ne fark var tam anlamadım ikisi de 6 çekirdek 5 5600 3.5GHz base bu 3.8GHz base performans olarak ne kadar fark olur?
5600'den fersah fersah üstün bir işlemci. 5800X3D ile de yarışır düzeyde. Üstelik daha ucuz.
Bu fiyata sıfırdan toplanacaksa eski nesil toplamaya gerek yok.

Hocam 7600X çok ısınan bir işlemci. 360mm ile anca soğutabiliyorum. 240mm pek yeterli gelmeyebilir.

Bu fiyata çıkılırsa 4070 Ti yerine RX 7900 XT öneririm.

PSU olarak da bunu.

Tavsiye ettikleriniz için çok teşekkür ederim ancak ben ekran kartı ve ram takmak dışında hiçbir şeyden anlamam.😁 Geldiği zaman bunları nasıl toplayabilirim. Herhangi bir bilgisayarcıya götürmeye güvenemem. Çünkü herhangi bir sorunda bir garantisi yok farklı yerlerden alındığı için. Tek bir yerden montaj hizmeti dahil almak daha güvenilir geliyor bana.

Geri
Yukarı