R7 5800x3D sistem alınır mı?

7600'ü 240mm soğutur. 7600X'i soğutmayabilir. Çünkü arada fazladan 40w'lık bir tüketim var. O yüzden ben 7600'ü önerdim zaten.

Fiyat olarak makul denebilir ama kasa içindeki PSU ve Sıvı soğutucu hakkında bilgim yok. Yakın fiyatta Cooler Master, Corsair, DeepCool, Asus, MSI, Thermaltake gibi markalar varsa onlardan seçin ikisini de.
1689613214960.png

Sinerji üzerinden dediklerinizi dikkate alarak böyle bir şey topladım.
Aynı markanın 2bin tl daha ucuza 2 fanlı 4070'i vardı ancak bunda 3 fan olduğu için bunu eklemek istedim. Sizce büyük bir dezavantajı olur mu? Eğer olmayacaksa onu eklemeyi yeğlerim.

Eki Görüntüle 1865769

Sinerji üzerinden dediklerinizi dikkate alarak böyle bir şey topladım.
Aynı markanın 2bin TL daha ucuza 2 fanlı 4070'i vardı ancak bunda 3 fan olduğu için bunu eklemek istedim. Sizce büyük bir dezavantajı olur mu? Eğer olmayacaksa onu eklemeyi yeğlerim.

3 fanlı olması iyi olmuş ısınma sorunu çekmezsin ama kasanın boyutu da önemli kasa eğer küçükse 3 fanlı ekran kartı sığmayabilir ki 4070 zaten büyük bir işlemci 3 fanla beraber büyük olur bir bak kasana sığıyorsa mantıklı bir şey yapmışsın ama o sisteme 500GB SSD'nin uyacağını sanmıyorum 1TB yapabilirsin istersen bu benim görüşüm sana kalmış gerisi.

3 fanlı olması iyi olmuş ısınma sorunu çekmezsin ama kasanın boyutu da önemli kasa eğer küçükse 3 fanlı ekran kartı sığmayabilir ki 4070 zaten büyük bir işlemci 3 fanla beraber büyük olur bir bak kasana sığıyorsa mantıklı bir şey yapmışsın ama o sisteme 500GB SSD'nin uyacağını sanmıyorum 1TB yapabilirsin istersen bu benim görüşüm sana kalmış gerisi.
1TB ssd ekledim tavsiyeniz üzerine. Kasa özelliklerinde 350mm'ye kadar grafik kartı alanı sağlar diyor. Bu ekran kartının boyutu ise 329mm bu yüzden problem olmaz. Ayrıca bir arkadaşım bana 2x16 yerine 4x8 ram alırsam ve tüm soketleri doldurursam daha iyi olacağını söyledi. Sizce bu şekilde mi yapmalıyım. Şu an bunun dışında aklımda bir soru işareti kalmadı. En son attığım şekilde satın alacağım sistemi.

@Eagle_Paw @MuradEfe ve @GoodBye^^ çok teşekkür ederim sizlere. Bu konuyu açmamış olsaydım bütçeyi çok daha kötü kullanacaktım.

Geri
Yukarı