R7 5800x3D sisteme sıvı soğutma ve fan önerisi

shanks1987

Hectopat
Merhaba. Şu anki kullandığım kasa iş görüyor fakat hem biraz küçük olduğu için hem de beyaz renk deneyimlemek istediğim için ASUS TUF GT502 white aldım. Buna uyumlu ve hava sirkülasyonu iyi olabilecek yeni sıvı soğutma ve fan seti almayı düşünüyorum.

• İlk olarak fanlar Lian Li.
  • İkinci olarak ASUS TUF TF120.
  • Sıvı soğutma olarak da set olmasını istediğim için Lian Li.
  • İkinci seçeneğim de fractal desing.

Ek olarak Kasa'nın 10 adet fan yuvası mevcut olduğu için: 7 ön tarafa, üste 360 sıvı soğutma, 2 tane de arka tarafa takmayı düşünüyorum.
Oyun ağırlıklı genelde tek oyunculu oyunlar.
İşlemci: Ryzen 7 5800x3D.
Anakart: MSI X570 Tomahawk Wi-Fi

Bu konudaki düşüncelerinizi farklı tavsiyelerinizi, önerilerinizi de dinlemek isterim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

@GalaxySal450

Fan RGB istenmiyorsa;

BEQAB be Quiet Shadow Wings 2 120 mm Amazon.com.tr

Argb isteniyorsa;

Corsair SP Serisi, iCUE SP120 RGB ELITE, 120mm, PWM, Corsair AirGuide Teknolojisi, RGB Fan (CO-9050108-WW) Amazon.com.tr

Soğutucu;

Teşekkür ederim önerileriniz için

@GalaxySal450
Deep Cool daha önce bakmamıştım. Listeme ekliyorum
Fan RGB istenmiyorsa;

BEQAB be Quiet Shadow Wings 2 120 mm Amazon.com.tr

Argb isteniyorsa;

Corsair SP Serisi, iCUE SP120 RGB ELITE, 120mm, PWM, Corsair AirGuide Teknolojisi, RGB Fan (CO-9050108-WW) Amazon.com.tr

Soğutucu;

Argb olmasını istiyorum corsair fan düşünebilirim listeme ekliyorum, önerdiğiniz model 3lü olarak siyahı var beyaz renk olarak da Corsair QL Serisi var. SP ile QL arasında büyük farklar var mıdır acaba?
Arctic Liquid Freezer II çok öneriliyor kalitesi tartışılmaz sanırım. Hem beyaz hem de görsel olarak sıvı soğutmanın da argb olmasını tercih ederim.

Teşekkür ederim önerileriniz için

Deep Cool daha önce bakmamıştım. Listeme ekliyorum

Argb olmasını istiyorum corsair fan düşünebilirim listeme ekliyorum, önerdiğiniz model 3lü olarak siyahı var beyaz renk olarak da Corsair QL Serisi var. SP ile QL arasında büyük farklar var mıdır acaba?
Arctic Liquid Freezer II çok öneriliyor kalitesi tartışılmaz sanırım. Hem beyaz hem de görsel olarak sıvı soğutmanın da argb olmasını tercih ederim.
Arctic efsane soğutuyor. Kendim 7600x ile kullanıyorum 240mm ve rgb olmayanını. 5.5 Ghz'de çalışıyor işlemcim. Oyunlarda 55i geçmiyor. Hem de sisteme yük bindiren oyunlarda. QL serisi iyidir review okumuştum alabilirsiniz beyaz istiyorsanız hocam.

Ayrıca deep cool için bunu öneririm;

Evet Arctic sıvı soğutma da gerçekten hakkını fazlasıyla veren mükemmel bir ürün. Bende Xpg invader kullanıyordum ve kullanmaya devam etseydim hiç şüphesiz düşünmeden alırdım. Deep cool daha önce farketmemiştim. Hem kalite hem de estetik olarak corsair QL ve Deep Cool mantıklı olabilir. İki ürünü de listeme aldım özellikle fanları.

@GalaxySal450
İyi tercih olur.

Geri
Yukarı