Çözüldü R7 7700'lü sistemi topladıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hknkrkmz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. PC montaj sonrası ekran gelmedi, klavye ve mouse da güç gelmedi.
Anakart: ASUS TUF-Gaming-A620M-Plus.
İşlemci: Ryzen 7 7700.
RAM'ler: Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance RGB 6200MHz CL36.
Gameboost'un kasasını kullan 650 watt Plus kasası ile beraber ekran kartı için güç PIN'i eksik olduğu için takamadım.
Ama kasayı çalıştırdığım zaman işlemci ve fanlar hepsi çalıştı fakat ekran gelmedi. Klavye ve fareye da güç gelmedi. Neleri atladım acaba? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba sorun çözüldü.
Tek RAM denedigim zaman görüntü geldi. Diğer tek RAM'de de geliyor ama iki RAM'i taktığım zaman ekran yine gelmiyor. İkisi de her şeyiyle aynı olmasına rağmen.

Tek RAM ile açıp BIOS güncelleyin, sonra D.OC.P'yi aktif edin, sistemi kapatıp soldan 4. Slota 2. RAM'i takıp açın.
HDMI kablosunu doğru taktım hocam başka hangi durumlar olabilir.
BIOS sıfırlamak işe yarayabilir. BIOS Reset tuşu varsa oradan, eğer yoksa BIOS pilini çıkartıp 5 dakika falan beklerseniz BIOS sıfırlanır. Unutmayın tüm kablolar çıkartılmış olmalı.

İşlemcide onboard ekran kartı yok. Yani ekran kartı olmadan görüntü alamazsın.

Edit: Varmış kusura bakmayın. Görüntünün gelmesi lazım anakarta takınca.

Merhaba sorun çözüldü.
Tek RAM denedigim zaman görüntü geldi. Diğer tek RAM'de de geliyor ama iki RAM'i taktığım zaman ekran yine gelmiyor. İkisi de her şeyiyle aynı olmasına rağmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sorun çözüldü.

Tek RAM ile açıp BIOS güncelleyin, sonra D.OC.P'yi aktif edin, sistemi kapatıp soldan 4. Slota 2. RAM'i takıp açın.

Çözüm
Tek RAM ile açıp BIOS güncelleyin, sonra D. OC. P'yi aktif edin, sistemi kapatıp soldan 4. slota 2. RAM'i takıp açın.

İlkini 2. slota takip dedigini yapacağım hocam teşekkürler.

Tek RAM ile açıp BIOS güncelleyin, sonra D. OC. P'yi aktif edin, sistemi kapatıp soldan 4. slota 2. RAM'i takıp açın.

Merhaba hocam yazmayı unutmuşum, dediğini yaptım oldu çok teşekkürler. RAM'leri otomatik 6000 MHz'ye getirdi hem de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı