R7 7700X işlemci oyunlarda 90 dereceye ulaşıyor

mirketcan

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Geforce RTX 4070ti GamingxTrio 12GB
AMD Ryzen 7 7700X 4.70GHz 8 çekirdek 32MB AM5 İşlemci
ASUS Prime B650-Plus AM5 DDR5 ATX Anakart
MSI MPG A850G 850W 80+ Power Supply
MSI MAG CoreLiquid 240R V2 240mm Sıvı Soğutucu
SAMSUNG 990 Pro 7450/6900MB/s NCMe M.2 SSD
KİNGSTON Fury Beast RGB 5200MHz CL40 (2x16) 32GB Ram
COOLER MASTER Masterbox TD500 Mesh V2
Yeni bir kasa topladım. AMD Ryzen7 7700X var. Soğutucu olarak MSI MAG CoreLiquid 240R V2 ARGB 240mm sıvı soğutucu kullanıyorum. Valorant da girsem Battlefield 2042 de girsem işlemci sıcaklığı 87 ila 90 dereceyi buluyor. Sistemi yeni aldığım için termal macun ihtimalini es geçiyorum. Fan ayarlarıyla oynamadım hiç. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun işlemciye değen kısmında plastik koruma var onu çıkarmamış olabilir misiniz? Veya tam oturmamış olabilir mi? Bunların dışında fan yönleri yanlış olabilir. Aklıma gelenler bunlar.

Yanlış bilgi
Bilgisayar güç tasarrufu amacıyla fanları çalıştırmıyor olabilir. MSI Afterburner üzerinden fanları çalıştırıp öyle deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir kasa topladım. AMD Ryzen7 7700X var. Soğutucu olarak MSI MAG CoreLiquid 240R V2 ARGB 240mm sıvı soğutucu kullanıyorum. Valorant da girsem Battlefield 2042 de girsem işlemci sıcaklığı 87 ila 90 dereceyi buluyor. Sistemi yeni aldığım için termal macun ihtimalini es geçiyorum. Fan ayarlarıyla oynamadım hiç. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Pompa devri ve fan devirleri ne alemde resim atabilir misiniz?

1689167352497.png

Kasa modeli nedir acaba atarmısınz?

Soğutucunun işlemciye değen kısmında plastik koruma var onu çıkarmamış olabilir misiniz? Veya tam oturmamış olabilir mi? Bunların dışında fan yönleri yanlış olabilir. Aklıma gelenler bunlar.
Bi siteden topladım kasayı montajlayıp gönderdiler. Sıvı soğutucuyu hiç kullanmadım daha önce internette de montaj rehberi gibi bir video bulamadığım için sökemiyorum. Dolayısıyla bakamıyorum korumanın çıkarılıp çıkarılmadığına.

Pompa devri ve fan devirleri ne alemde resim atabilir misiniz?

Eki Görüntüle 1858947
Nasıl görücem bahsettiğiniz değerleri.

Bir siteden topladım kasayı montajlayıp gönderdiler. Sıvı soğutucuyu hiç kullanmadım daha önce internette de montaj rehberi gibi bir video bulamadığım için sökemiyorum. Dolayısıyla bakamıyorum korumanın çıkarılıp çıkarılmadığına.

Nasıl göreceğim bahsettiğiniz değerleri.

Anakart modeline göre yazılımlar internette mevcut.

Geri
Yukarı