R7 7700X RTX 3080 Ti Kapanıyor

EFESSAR

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 4x16GB 5200mHz DDR5
SSD veya HDD modeli
Kingston KC3000 2TB 7000/7000
Ekran kartı
Gigabyte Rtx 3080ti vision
Anakart
Gigabyte b650m ds3h mAtx
İşlemci
Ryzen 7 7700x
BIOS'a girmek istiyorum bilgisayar açılırken del tuşu spamlıyorum ekran çıkıyor. Entering System diyor sonra kendiliğinden kapanıyor bilgisayar. Yeni topladım daha Windows kuracağım. BIOS ayarlarını yapıp ama direkt kapanıyor. Yardımcı olur musunuz?

BIOS'a girmek istiyorum bilgisayar açılırken del tuşu spamlıyorum ekran çıkıyor. Entering System diyor sonra kendiliğinden kapanıyor bilgisayar. Yeni topladım daha Windows kuracağım. BIOS ayarlarını yapıp ama direkt kapanıyor. Yardımcı olur musunuz?
Windows kurmadiysaniz boyle olur. Bir USB ye Windows yukleyiciyi indirin ve bilgisayara takin, sonra baslayin.

Anakarttan anakarta değişmekle beraber Windows olmasa bile kapanma yapmamalıydı. Soğutma bloğu iyi oturmadıysa işlemci çok ısındığı için kapanıyor olabilir. Fakat herhangi bir işletim sistemi aramadan önce del butonuna basarken BIOS'a girmeyi tercih etmeliydi. O yüzden BIOS'da bir saçmalık olmuş olabilir. Benim ilk başta yapacağım onu resetlemek olur. Fakat görüyorum ki sizin anakartta flash button varmış. USB'ye son BIOS'u atacak bir usbniz varsa BIOS güncellemeyi deneyin. Sonrasında olacaktır diye umuyorum.

Q-flash Plus button (Note) Q-flash Plus allows you to Update the BIOS when your System is off (S5 shutdown state). Save the latest BIOS on a USB thumb Drive and plug it into the Q-flash Plus port, and then you can Now flash the BIOS automatically by simply pressing the Q-flash Plus button. The qfled will flash when the BIOS matching and flashing activities start and will stop flashing when the main BIOS flashing is Complete.
USB 3.2 Gen 2 Type-A Port (Red) (Q-Flash Plus Port) The USB 3.2 Gen 2 port supports the USB 3.2 Gen 2 specification and is compatible to the USB 3.2 Gen 1 and USB 2.0 specification. Use this port for USB devices. Before using Q-Flash Plus (Note), make sure to insert the USB flash drive into this port first.

Yeni konular

Geri
Yukarı