R7 7700X RTX 4080 sistem nasıldır?

Rovildi

Kilopat
Daha fazla  
Selam gençler.

Şimdilik Kuzey Irak'ta unsur komutanıyım.

Yazın askerden gelince toplayacağım bilgisayarın konfigürasyonunu oluşturuyorum.

PC part sitesinden oluşturdum bazı parçaları ucuzdan geçen seneden itibaren almaya başladım işte kasa, monitör, anakart ile Samsung SSD ile Ironwolf Pro hard disk önceki sistemden söküp takacağım WD'ye sıfır Windows 11 kuracağım.

İşlemciyi protat güç tüketimini göreyim diye seçtim muhtemelen "Ryzen 7800x3D" yaza doğru gelir onu alırım 585W tüketim gösteriyor sistemi rahat 750W kaldırır. PSU konusu PCI-5 neslinin ülkeye gelmesini bekleyeceğiz anlaşılan.

RAM seçimi AMD işlemci ve anakartın uyumluluk sayfasına bakarak karar verdim.

Sağ taraftaki fiyat listesini kafanız karıştırmasın Kanada üzerinden belirlenmiş fiyatlar.

@Recep Baltaş buckberry bu işi sen halledersin, yalnız mı toplayayım yoksa bana yardım eder misin? Güzel bir etkinlik yapmış oluruz bence.
Genel olarak yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

1672860280199.png

1672860323552.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaza daha çok var hocam, 1 ay sonra bile hangi bileşenlerin çıkacağı veya ülkemize geleceği belli değil. Şu anda alabileceğiniz tek bileşen işlemci ve ekran kartı olabilir. Ayağınıza taş değmesin.

Selam gençler.

Yazın askerden gelince toplayacağım bilgisayarın konfigürasyonunu oluşturuyorum.

PC part sitesinden oluşturdum bazı parçaları ucuzdan geçen seneden itibaren almaya başladım işte kasa, monitör, anakart ile Samsung SSD ile Ironwolf Pro hard disk önceki sistemden söküp takacağım WD'ye sıfır Windows 11 kuracağım.

İşlemciyi protat güç tüketimini göreyim diye seçtim muhtemelen "Ryzen 7800x3D" yaza doğru gelir onu alırım 585W tüketim gösteriyor sistemi rahat 750W kaldırır. PSU konusu PCI-5 neslinin ülkeye gelmesini bekleyeceğiz anlaşılan.

Sağ taraftaki fiyat listesini kafanız karıştırmasın Kanada üzerinden belirlenmiş fiyatlar.

@Recep Baltaş buckberry bu işi sen halledersin, yalnız mı toplayayım yoksa bana yardım eder misin? Güzel bir etkinlik yapmış oluruz bence.

Eki Görüntüle 1623041

Eki Görüntüle 1623044
Öncelikle iyi görevler hocam sağ salim dönmeniz dileğiyle,tam bütçeniz nedir? Bütçenize göre en iyisi toplanır.

Sağolun gençler dilekleriniz için,

Yav admin başlığı değiştirmiş 7700x li sistem değil ki bu sistemin protatitibini göstersin diye seçtim orada 7800 belki çıkarsa 8000'li bi işlemci olacak.çıkarsa. Bütçeyi düşünmeyin bazı parçalar yurtdışı olacak ekran kartı 7000 lira falan oynuyor. Monitörü iyi yaptım geçen sene 3000'e kapatmıştım şimdi 10 civarı. Bizim ülkenin konjonktürününe de hareket etmek lazım.

Bu başlığın açılış amacı bu o yüzden soruyorum ha recebin bi önerisi olabilir kasayı falan değiştirirz.

Benim sistemime benziyor ve çok memnunum. 7700X ile RTX 4080 sizi en üst seviye oyun performansıyla memnun edecektir. Sormak istediğniz bir konu olursa yardımcı olabilirim.

Selam gençler.

Eki Görüntüle 1623041

Eki Görüntüle 1623044
Çok önemli bir detay var, o cpu cooler 7950X için büyük bir sorun. Mutlaka üst seviye bir sıvı soğutucu bakın. 7000 serisi işlemciler 5000 serisine göre çok daha fazla sıcak çalışıyor bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı