R7 7700X RX 7900 XT sisteme PSU önerisi

O sistem Max 500W güç çeker.

Eee 500W mi alsın? 500W güç verebilmek için bir PSU prizden kaç watt çekiyor peki? 80 verimlilik ise 600W eder. Düz mantık yorum atmayın.
7700XT 'li bir sistem için 700W öneriliyor o kadar çeksin veya çekmesin. Kaldı ki bir sistem 500W çekiyor diye 1000W takmasının hiçbir zararı yok. Daha fazla mı elektrik çekecek? Hayır, ne kadar ihtiyacı varsa o kadar çekecek faturaya yansımayacak. Ekstradan daha yüksek değerli PSUlar daha yüksek bileşenler içerdiği için PSU zorlanmayacak, daha az ısınacak, daha az yorulacak, daha uzun ömürlü olacak.

Sorunun cevabı, istersen 1500W tak ama kaliteli bir 700W minimum öneriliyor. Benim piyasada gördüğüm en F/P ürün High Power Performance GOLD serisi. Hem ucuz, hem de Tier B. Modüler olanıyla da arasında 500-600TL fark vardı diye hatırlıyorum.

Eee 500W mi alsın? 500W güç verebilmek için bir PSU prizden kaç watt çekiyor peki? 80 verimlilik ise 600W eder. Düz mantık yorum atmayın.
7700XT 'li bir sistem için 700W öneriliyor o kadar çeksin veya çekmesin. Kaldı ki bir sistem 500W çekiyor diye 1000W takmasının hiçbir zararı yok. Daha fazla mı elektrik çekecek? Hayır, ne kadar ihtiyacı varsa o kadar çekecek faturaya yansımayacak. Ekstradan daha yüksek değerli PSUlar daha yüksek bileşenler içerdiği için PSU zorlanmayacak, daha az ısınacak, daha az yorulacak, daha uzun ömürlü olacak.

Sorunun cevabı, istersen 1500W tak ama kaliteli bir 700W minimum öneriliyor. Benim piyasada gördüğüm en F/P ürün High Power Performance GOLD serisi. Hem ucuz, hem de Tier B. Modüler olanıyla da arasında 500-600TL fark vardı diye hatırlıyorum.

Oly 500 çekiyor diye 500 alsın değil, olay sistemin maksimum tüketeceği watt belliyken gereksiz yere kullanmayacağı şeye para vermesi olur. Kullanmayacağınız özelliğe para yatırmanın anlamı yoktur.

7700XT'li bir sistem için 700W öneriliyor o kadar çeksin veya çekmesin. Kaldı ki bir sistem 500W çekiyor diye 1000W takmasının hiçbir zararı yok. Daha fazla mı elektrik çekecek? Hayır, ne kadar ihtiyacı varsa o kadar çekecek faturaya yansımayacak. Ekstradan daha yüksek değerli PSU'lar daha yüksek bileşenler içerdiği için PSU zorlanmayacak, daha az ısınacak, daha az yorulacak, daha uzun ömürlü olacak.

Sorunun cevabı, istersen 1500W tak ama kaliteli bir 700W minimum öneriliyor. Benim piyasada gördüğüm en F/P ürün High Power Performance Gold serisi. Hem ucuz, hem de Tier B. Modüler olanıyla da arasında 500-600TL fark vardı diye hatırlıyorum.

500W çeken sisteme 500W PSU takılmayacağını herkes bilir, anlamlı olan fiyat performans ürün, @Fikop'un dediği gibi alıp 5 sene kullanılacak sisteme 1000W PSU takıp boşa fazla para vermenin bir analamı yok.

Ayrıca benim mesajımdan 500W PSU takılması gerektiği nasıl çıkardınız orasınıda hiç anlamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı