Çözüldü R7 7700X sistem yavaş açılıyor ve CS:GO'da 60 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ezheal

Picopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Trident Z5 4x16 6000 MHz CL36
SSD veya HDD modeli
Samsung 2TB M2 SSD
Ekran kartı
MSI 4070Ti Suprim X
Anakart
MSI MAG B650M Mortar Wifi AM5
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700X
Merhaba,

AM5 sistem topladım. Sistemimdeki parçalar şöyle:
  • Corsair iCUE H170i Elite Capellix Soğutma 420mm
  • Samsung 990 Pro 2 TB
  • İşletim Sistemi Windows 11

CS:GO oynuyorum bu PC ile. Sıcaklık 50-60 derecelere yükseliyor.
Sistem açılırken sanki ilk defa açılıyor gibi yavaş yavaş açılıyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben outo'dan enableye çevirdiğim bios süresi 35 sn'den 8 sn'ye düştü direk.

Arkadaş doğru demiş tam yerini de ben sana yazayım arkadaşım.

Bende uzun bir süre geç açılma sorunu ile uğraştım DDR5 de. Asus B650 anakart da AI Tweaker kısmına gelin ve alt kısımda Auto da olan " Memory context Restore " yi Enable yapın. Üstündeki Power Down Enable de otomatik olarak Enable olacak. Ondan sonra RAM Freekans'ini 6000'e çekince açılış süresi 35 saniyeden 7 saniyelerde düşüyor. MSI larda bir tık farklıdır büyük ihtimal

Son düzenleme:

Bende uzun bir süre geç açılma sorunu ile uğraştım DDR5 de. ASUS B650 anakart da AI Tweaker kısmına gelin ve alt kısımda Auto da olan " Memory context Restore " yi Enable yapın. Üstündeki Power Down Enable de otomatik olarak Enable olacak. Ondan sonra RAM Freekans'ini 6000'e çekince açılış süresi 35 saniyeden 7 saniyelerde düşüyor. MSI'larda bir tık farklıdır büyük ihtimal

Mevcut anakartım ile ilgili bir video varsa paylaşabilir misiniz?

Benim asus marka memory context'i bulamadım nerde olduğunu yardımcı olabilir misin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir tane video buldum, buyur :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir tane video buldum, buyur :)
Eyvallah ama bu video'da bıos çok eski sürüm benim bıos güncel 3210 o sebepden mi yeri mi değişti bilmiyorum ama nerelere girmedim ki yine de bulamadım memory context'i

Eyvallah ama bu Video'da BIOS çok eski sürüm benim BIOS güncel 3210 o sebepden mi yeri mi değişti bilmiyorum ama nerelere girmedim ki yine de bulamadım Memory Context'i

Yo bu eski sürüm değil, yeni sürüm BIOS F7 tuşu ile Advanced modu arasında geçiş yapabilirsin, 2 ayrı ekran var BIOS'da çünkü ASUS'larda. F7 tuşuna basınca zaten anlayacaksın nasıl yapıldığını. Tabii ASUS marka ise anakartın.

Bende uzun bir süre geç açılma sorunu ile uğraştım DDR5 de. Asus B650 anakart da AI Tweaker kısmına gelin ve alt kısımda Auto da olan " Memory context Restore " yi Enable yapın. Üstündeki Power Down Enable de otomatik olarak Enable olacak. Ondan sonra RAM Freekans'ini 6000'e çekince açılış süresi 35 saniyeden 7 saniyelerde düşüyor. MSI larda bir tık farklıdır büyük ihtimal
Asus prime h610m-k d4 var, ben bi türlü bulamadım memory context restoreyi tam tarif edebilirmisiniz rica etsem

Yo bu eski sürüm değil, yeni sürüm BIOS F7 tuşu ile Advanced modu arasında geçiş yapabilirsin, 2 ayrı ekran var BIOS'da çünkü ASUS'larda. F7 tuşuna basınca zaten anlayacaksın nasıl yapıldığını. Tabii ASUS marka ise anakartın.
F7 yi falan biliyorum hız aşırtma yapıyorum baya kurcalıyorum en iyi performans için ama orayı bulamadım malesef

Dosya Ekleri

• 17159647178608922389943752794138.jpg
    17159647178608922389943752794138.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı