Çözüldü R7 7700X ve RX 580 sistemde 3 kez uzun bip sesi geliyor ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cywtics

Femtopat
Daha fazla  
RAM
DDR5 4800 MHZ 2x8
Ekran kartı
RX 580
Anakart
MSİ MAG TOMAHAWK B650M WİFİ
İşlemci
RYZEN 7 7700X
Merhaba,

Bir hafta önce internetten sıfır bir sistem alıp dün toplamaya çalıştım ancak başaramadım sonra Adana'da bilindik bir Gaming kafeye gidip güç bela topladık ancak ilk seferde çalışmadı sonra birkaç deneme sonrası çalıştı eve getirdik ve yine aşılmadı, biraz uğraş sonrası (kablo sök tak) tekrardan açıldı kapandı. Açıkken reset attığımda tekrar açılmıyor ve 3 kez uzun bip sesi veriyor. RAM ve ekran kartı denedim ancak sorun halen devam etmektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorun ekran kartından çıktı, DisplayPort'larda şase olduğu için statik elektrik birikiyormuş. Şu anda HDMI ile kullanıyorum sorun yok.
Hocam ana kart üzerinde arıaza ışılkarı var onları çekip atabilirmisiniz?
Hocam sarı ve yanında kırmızı sabit yanıp 3 kez dıt ediyor ramsiz de aynı şekilde

Sarı ve kırmızı yanık kalıyor buzzer dan 3 bip sesi geliyor uzun uzun bip

Dosya Ekleri

• D2CF8890-8A86-476C-8ACF-A3A58BAA5349.png
    D2CF8890-8A86-476C-8ACF-A3A58BAA5349.png
    800,5 KB · Görüntüleme: 17
Hocam sarı ve yanında kırmızı sabit yanıp 3 kez dıt ediyor ramsiz de aynı şekilde

Hangilerinde kırmızı sarı var?

Hocam elektiriği kesip bios pilini çıkartıp 5 dakka bekleyip bios pilini tekrardan yerine takın ve ramleri birisini söküp sırayla tek rami slotlarda deneyin. Birde bakarmısınız hangi lerde ışıklar yanıyor cpu vga ram.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sorun ekran kartından çıktı, DisplayPort'larda şase olduğu için statik elektrik birikiyormuş. Şu anda HDMI ile kullanıyorum sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı