R7 7700X yükte 50 derece

BlueScreenSlayer

Hectopat
İyi günler arkadaşlar 7700X işlemciye sahibim. Geçenlerde Core Performance Boost diye bir ayarı kapattım. Sıcaklıklar mükemmel oldu ve performanstan kaybetmediğimi düşünüyorum. Çünkü işlemci 4.6 GHz de çalışabiliyor yükteyken. Ama korktuğum geçenlerde GTA'da 70-80 gördüğüm işlemcim şimdi 50 derece görüyor. Bu kadar düşük olması saçma çünkü işlemcim sıcak çalışan bir işlemci olarak biliniyor. Soğutmam Masterliquid ML illusion 360.

Ferrari alıp tüp taktırmak gibi bir şey bu yaptığınız :) 90 dereceye kadar taş gibi çalışır işlemci ekran kartları gibi narin değiller korkmayın.

CPB aç parana yazık. Tam performansta kullan işlemciyi.
Hocam 4.6 Ghz görüyor işlemci kapatsam bile. Öbür türlü sıcaklıklar aldı başını gidiyor 700 serisi özellikle.

Ferrari alıp tüp taktırmak gibi bir şey bu yaptığınız :) 90 dereceye kadar taş gibi çalışır işlemci ekran kartları gibi narin değiller korkmayın.
Hocam haklısınız lakin işlemci o ayar açıkken fena güç tüketiyor. 60 derece ve üstünü görüyordum boşta iken. Çok performans kaybı görmedim ama görürsem direk açarım yine.

CBP açınca da, kapalıyken de aynı FPS değerlerini alırsınız oyunda, test ettim onayladım. Ayrıca o işlemciyi zorlayacak hiçbir oyun ve uygulamaya denk gelmezsiniz. O yüzden CBP kapalı tutmak çok mantıklı.

Geri
Yukarı