R7 7800x3D NVIDIA 4080 sistem konfigürasyonu nasıl?

Kardeşim bu kadar heyecanlı olma. Sistemin total güç tüketimi maks seviyesi burası zaten hani alırsın 750 w bi yerden sonra restart eder mavi ekran yersin. Zaten işlemci değişecek güç tüketimi değişecek. Ekran kartı değişir vs.

İddialasmana gerek yok. Senin bu dediğin kalitesiz ve verimsiz PSU'larda olur. Üst düzey modellerde olmaz. Çoğu parçanın güç tüketimi de verdiği performansa göre günümüzde azalıyor artık. O yüzden PSU'yu dert etmeye gerek yok bu kadar. F/P toplamak isteyen adama kaliteli bir 750 W da yeter, demek istenilen bu.

Corsair'in 360 ML soğutması 3 fanli. Bütçe 5K ya kadar çıkabilir.

Soğutmanın tam modelini soruyorum.

O değilde konfigürasyonu iyiki de almışım şimdi tek tek almaya kalksan 110 bin lira yapıyor. Daha parçaları birleştirmeden değer kazandı. Elhamdülillah vatanı böldürmedik ehehehe.
Herkese merhaba,

Yazın askerden geldiğimde parçaları birleştireceğim. Konfigürasyonum nasıl olmuş arkadaşlar. Anakart neden MSI sorusuna bildiğim bir arayüz 10+ üzeri kullanım deneyimine sahibim. Geçen seneden beri parçararı topluyorum yaklaşık maliyeti 70-80k civarı. Malum enflasyonu falan saymıyorum.

CPU: AMD Ryzen 7 7800x3D 4.2 GHz 8-Core Processor.
İşlemci soğutucu: Noctua NH-D15 chromax. Black.
Anakart: MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi ATX AM5 motherboard.
Bellek: Kingston Fury Beast 32 GB (2 X 16 GB) DDR5-5600 CL36 Memory
Depolama: Western digital Black SN850 2 TB M.2-2280 PCI-e 4.0 X4 NVMe Solid state Drive, Samsung 850 EVO 500 GB 2.5" Solid state Drive (önceki sistemden ilave), Seagate Ironwolf Pro 4 TB 3.5" 7200 RPM (önceki sistemden ilave)
Ekran kartı: MSI Gaming X Trio GeForce RTX 4080.
Kasa: Cooler Master Masterbox NR600p.
PSU: FSP group Hydro PTM Pro 1200W 80+ Platinum.
Monitör: Gigabyte M27Q 27.0" 2560 X 1440 170 Hz monitor.

Ne kadar tutu siz toplayınca?
70-80 bandı bir şey bir anda almadım peyder pey aldım. aslında 4090 da vardı hazır sistemlerde ama atıyorum anakartı zayıf kalıyor bir yerden zayıf kalıyordu sistem daha dengeli bir şey istediğim için 4080 de karar kıldım. Bir kaç sene sonra 7. nesil ekran kartları gelir işlemciyi değiştirir son model mis devam.

Bu ülkede şunu öğrendim bir şey alacaksanız gençler şimdiden alın çünkü bugün yarından ucuz, dünden pahalı ...!

Öyle değil mi babuş @Recep Baltaş

Geri
Yukarı