R7 7800x3D RTX 3080 Ti sistemde hangi bileşen yükseltilmeli?

Arkadaşlar Allah için kendi kafanıza göre yok boşa yok gösteriş yazmışsınız. İnsan gibi yazmışım kasaya 360mm sıvı soğutucu sığmıyor, 240mm de 7800x3d biraz yetiyor ayrıca psu için daha kaliteli bir şey düşünüyorum. Anakart ve ram’i değiş diyeni de anlamadım yani ikisi de gayet kaliteli be yeterli. Zaten bana göre yeterli olmayanı belirtmişim.

Ben olsam yapacağım ilk şey disk almak olurdu. 1-2 TB bana yetmiyor şahsen.
Düşüne bilirim şu anlık bana yetiyor şahsen kasa,psu ve 360mm sıvı soğutma önerir misiniz çünkü bu kasaya 360mm sığmıyor

Güç kaynağı bakılabilir, RAM yükseltilebilir eğer gereksiz yükseltm istiorsn anakart da değişilebilir.
Hocam zaten hangi parça için öneri istediğimi belirtmişim, anakartı değiştirmeyeceğim zaten üst seviye ayrıca ramin neyini yükselteyim? PSU önerisi verirseniz sevinirim.

Sistem'de sorun yoksa neden ekstra para harcamak istiyorsun ki? Çok saçma bir başlık bu.
Kasaya 360mm sığmıyor gayet yeterli bir sebep.

Kasa, PSU ve Sıvı soğutma alacağıma onlara hiç dokunmadan 3080 Ti satıp elimdeki bütçeyle ekran kartı güncellerim.

Mevcutta 5000 serisi ekran kartlarını bekleyip güzel bir güncelleme yapılabilir. Hem yeni teknolojilerden faydalanırsın hem FPS kazanırsın. Yani kasa, PSU ve Sıvı Soğutma sana hiçbir performans avantajı sağlamayacakken elle tutulur bir şey yapmış olursun.
Ekran kartını da düşünüyorum da onu ileri vakitte yapabilirim. Şu an ki kasaya 360mm sığmıyor o yüzden kasa ve sıvı soğutma önceliğim.

Bütçe var ise ekran kartı 4070 Ti Super/4080Super ekran kartlarına yükseltilebilir. 4K akıcı şekilde oynarsınız. Ama gerek var mı derseniz, hayır gerek yok derim 3080Tİ gayet yeterli. Soğutucu hakkında ise, sıcaklıklar rahatsız ediyor ise kasa değiştirip bir soğutucu almak önceliğiniz olabilir.
Hocam önceliğim zaten o ama insanlar farklı yorumlamış:) sizin öneriniz nedir?

Sıcaklıklar rahatsız ediyorsa hava akışı daha iyi 360mm sıvı soğutma destekleyen bir kasa alman dışında ellemeni gerektirecek bir parça yok.

5000 serisi gelince ekran kartını satar 5070-5080 artık hangisi bütçene uyarsa onu alırsın. PSU'nun modeli ne bilmiyorum ama duruma göre 80+ gold sertifikalı yine 850w veya 1000w bir PSU alırsın.
Sanırım kasayla gelen psu rm850e olması lazım yine 850w daha kaliteli bir psu geçmeyi düşündüm, genel olarak sıcaklıklar beni rahatsız ediyor ve kasaya 360mm sığmadığı için de yeni bir kasa ve sıvı soğutma düşünüyorum. Sisin öneriniz nedir?

Boş para harcamaktan ziyada gösteriş veya dikkat çekme çabası olarak yorumladım. Kendisi de biliyor sistemin gayet uyumlu olduğunu ve upgrate gerektirmediğini. Neyse.

Niye bu şekilde yorumluyorsunuz? Kasaya 360mm sığmıyor ve sıcaklıklardan hoşnut değilim o yüzden “açıklama da belirttiğim” parçaları değiştirmek için sizden öneri istedim. Anakartın, RAM'in, CPU, SSD ve ekran kartın gayet yeterli ve üst seviye olduğunu biliyorum farkındaysanız sıvı soğutma, kasa ve PSU önerisi istedim.

Son düzenleme:
Sene sonuna yada 2025 başına kadar bu sistemle devam et, RTX 5000 serisi gelince ekran kartını yükselt.

SSD yetmiyorsa 1 tane daha SSD alabilirsin. Diğer parçaları değiştirmene gerek yok şu an bence.

Ön panelde 360mm radyatör destekliyor o kasa bu arada.

Arkadaşlar Allah için kendi kafanıza göre yok boşa yok gösteriş yazmışsınız. İnsan gibi yazmışım kasaya 360mm sıvı soğutucu sığmıyor, 240mm de 7800x3d biraz yetiyor ayrıca psu için daha kaliteli bir şey düşünüyorum. Anakart ve ram’i değiş diyeni de anlamadım yani ikisi de gayet kaliteli be yeterli. Zaten bana göre yeterli olmayanı belirtmişim.

Düşüne bilirim şu anlık bana yetiyor şahsen kasa,psu ve 360mm sıvı soğutma önerir misiniz çünkü bu kasaya 360mm sığmıyor

Hocam zaten hangi parça için öneri istediğimi belirtmişim, anakartı değiştirmeyeceğim zaten üst seviye ayrıca ramin neyini yükselteyim? PSU önerisi verirseniz sevinirim.

Kasaya 360mm sığmıyor gayet yeterli bir sebep.

Ekran kartını da düşünüyorum da onu ileri vakitte yapabilirim. Şu an ki kasaya 360mm sığmıyor o yüzden kasa ve sıvı soğutma önceliğim.

Hocam önceliğim zaten o ama insanlar farklı yorumlamış:) sizin öneriniz nedir?

Sanırım kasayla gelen psu rm850e olması lazım yine 850w daha kaliteli bir psu geçmeyi düşündüm, genel olarak sıcaklıklar beni rahatsız ediyor ve kasaya 360mm sığmadığı için de yeni bir kasa ve sıvı soğutma düşünüyorum. Sisin öneriniz nedir?

Niye bu şekilde yorumluyorsunuz? Kasaya 360mm sığmıyor ve sıcaklıklardan hoşnut değilim o yüzden “açıklama da belirttiğim” parçaları değiştirmek için sizden öneri istedim. Anakartın, RAM'in, CPU, SSD ve ekran kartın gayet yeterli ve üst seviye olduğunu biliyorum farkındaysanız sıvı soğutma, kasa ve PSU önerisi istedim.

Kasa konusu senin zevkine kalmış 360 mm destekli kasalar içinden görüntüsü hoşuna gideni alırsın bilindik markalardan alman iyi olur hava akışı da önemli, önü mesh olsun ona dikkat et başka da bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı