R7 7800x3D sistemde USB ile Windows kurulumunda döngüye giriyor

Furkbylen

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, burada yeniyim. Daha once hiç post atmadim, o yüzden simdiden hatalarim icin kusura bakmayin.

Yeni bir setup kurdum. Birkaç parçalar hala eski, onlari da yakinda degistiricegim. Setup aşağıda goruldugu gibi:

CPU: Ryzen 7 7800x3D.
CPU cooler: DeepCool AK620 Zero Dark.
Motherboard: MSI Pro B650M-P
Video Card: NVIDIA GTX1070. Super serisinin cikmasini bekleyeceğim acelesi yok.
Memory: Adata XPG Lancer (2 X 16) DDR5-6000 CL30.
Storage: Netac n-500-N 500GB. Diger sürücülerim takili degil resetlemesin diye.
Power Supply: Corsair CX650M eski PSU.
Case: BitFenix Nova mesh SE tg.

Bilgisayarim BIOS'a guzel bir sekilde giris yapiyor ve her parca gorundugu uzere aktif ve bir problem gostermiyor. Ancak Windows indirmek icin boot Drive'i sectikten sonra reboot edince bilgisayar Windows ekranini gosteriyor bekliyor belirli bir sure ve kendisini kapatiyor. Sonra ayni islemi tekrarliyor. Gercekten denemedigim bir şey kalmadi. Sayiyorum denedigim seyleri:

1: Farkli profilelarla denedim overclockli overclocksiz.
2: Tek parca RAM ile denedim.
3: UEFI modda ve legacy modda boot etmeyi denedim, ayni sekilde Secure Boot'a dikkat ederek.
4: BIOS Update'i denedim.
5: Farkli USB'lerde denedim ve hatta bilgisayarin arkasindaki 3.2,3.1,2.0 opsiyonlarini da denedim.

Belki baska denedigim seyler daha vardir ama aklimdan cikmistir. Şu anda son care denedigim şey de USB'ye Windows 10 indiriyorum acaba bir fark oluşturur mu diye. Bunu yazarken ancak gercekten ne yapacağımı sasirdim. Bilgisi olan biri varsa bunu yasamis olan veya bilgisi olan tavsiye verebilir mi? Cok teşekkür ederim simdiden.

Windows 10'da calismadi bunu da listeye ekleyebilirim sanirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarını sıfırlayın.
Evet bunu denedim ne yazikki bir sonuc vermedi.

BIOS'tan en üste almak yerine, Boot Menuden seçmeyi dener misiniz? Ek olarak, belki yanlış USB'yi seçiyorsunuzdur?
Boot menuden de secim yaptim ancak sadece bir usb takili ondan dolayi sanmiyorum ama her turlu ihtimale karsi butun usb hardisk ne ararsaniz bootda one koyup rebootladim bir kere sonuc yine ayni oldu

Hocam bu işlemci ile alakalı yabancı bir forumda, boot sıkıntısının anakarttaki m2 ssd'nin slotunu değiştirerek çözüldüğünü okumuştum. Pek alakalı gözükmüyor ama denemek isterseniz...

Hocam bu işlemci ile alakalı yabancı bir forumda, boot sıkıntısının anakarttaki m2 ssd'nin slotunu değiştirerek çözüldüğünü okumuştum. Pek alakalı gözükmüyor ama denemek isterseniz...
Sasirtici bir yontem deniyim 2 tane slotu var zaten bakalim belki onla alakadir geri donus yapicam hemen dostum

Sasirtici bir yontem deniyim 2 tane slotu var zaten bakalim belki onla alakadir geri
Sasirtici bir yontem deniyim 2 tane slotu var zaten bakalim belki onla alakadir geri donus yapicam hemen dostum
ne yazikki bu da calismadi :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı