R7 7800x3D sisteme en uyumlu RAM 6000MHz mi?

Messi3

Attopat
R7 7800x3D istiyorum. AMD olduğu için RAM'de 6000MHz üzeri tam düzgün çalışmıyor mu acaba? Geçen bir böyle yorum vardı ama anlamadım, ben 6400MHz istiyordum.

Bir noktadan sonra onemli olan frekans degil gecikme suresi. Yuksek frekanslara cikip CL40'larda bellek kullanmanin anlami yok. 6000 MHz - CL 30 bellekler ideal bir noktada.

Pek çok kaynakta 6000MHz CL30 öneriliyor. Kaynaklardan birini bırakıyorum:

Ryzen 7800x3D ile alakalı bir yorum yapamam. Her öneriye kulak asamam. Kendi kullandığım RAM çalışıyor. Bu 7800X 3D işe ne derece çalışır bilemem. Zaten biraz uğraştırıcı bir işlemci. O yüzden almadım.

Ryzen 7800x3D ile alakalı bir yorum yapamam. Her öneriye kulak asamam. Kendi kullandığım RAM çalışıyor. Bu 7800X 3D işe ne derece çalışır bilemem. Zaten biraz uğraştırıcı bir işlemci. O yüzden almadım.
Herkese cevaplar için teşekkürler.

Hocam hangi konuda uğraştırıcı acaba? Ben bilgisayarcı bir tanıdığıma kurdurmak istiyorum zaten ama siz neden vazgeçtiniz bundan?

Herkese cevaplar için teşekkürler.

Hocam hangi konuda uğraştırıcı acaba? Ben bilgisayarcı bir tanıdığıma kurdurmak istiyorum zaten ama siz neden vazgeçtiniz bundan?

Recep hoca bir ara 7800X 3Dli sistem toplamıştı. Orada biraz ayarlar yapmıştı. Video linkini bulursam bırakırım. Zaten altı üstü oyun oynayacağım. Beni aşan işlerle uğraşmak istemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Faydası olacağını düşünüyorum. Sonuna kadar dinlemen tavsiyemdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep hoca bir ara 7800X 3Dli sistem toplamıştı. Orada biraz ayarlar yapmıştı. Video linkini bulursam bırakırım. Zaten altı üstü oyun oynayacağım. Beni aşan işlerle uğraşmak istemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Faydası olacağını düşünüyorum. Sonuna kadar dinlemen tavsiyemdir.

Bu video cekileli 1 yildan fazla oluyor. Ilk ciktiginda platformun da henuz oturmamasi sebebiyle sorunlari olan bir islemciydi ancak su an hem islemci hem de platform tarafinda sorun yok. Tak calistir mantigiyla kullanabilir alacak kisi. Spike yemek istemiyorsa biraz offset ayari yapar o da zor bir sey degil.

Bu video cekileli 1 yildan fazla oluyor. Ilk ciktiginda platformun da henuz oturmamasi sebebiyle sorunlari olan bir islemciydi ancak su an hem islemci hem de platform tarafinda sorun yok. Tak calistir mantigiyla kullanabilir alacak kisi. Spike yemek istemiyorsa biraz offset ayari yapar o da zor bir şey degil.

Doğrudur. Şu anki güncel durumu bilmiyorum. Benim işlemciyi alalı neredeyse 1 sene olacak.

Geri
Yukarı