R7 7800x3D ve RTX 4060 sistem toplama

l0n4r3r

Centipat
Daha fazla  
Selam değerli Technopat'lar,

Uzun zaman laptop kullanıcısı olduktan sonra bir sürece girdim PC toplamaya karar verdim, yorumlarınızı bekliyorum...

Elimde ekran kartı ve PSU vardı, kalan parçaları fiyatını uygun buldugum yerlerden sipariş vereceğim. Yorumlarınıza göre iade ederim ya da farklı siparişler verebilirim.

GPU ASUS Dual 4060
PSU Aerocool P7-850W Platinum

Anakart Asus ROG STRİX B650E-E
CPU Ryzen 7 7800X3D
SSD Samsung 990PRO Heatsink 2TB
RAM VENGEANCE® RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MT/s CL30
Soğutucu Corsair iCUE H150i Elite LCD
Fan TUF Gaming TF120 ARGB X6

Amaç simdilik idare edip bir 8-9 ay sonra daha yüksek bir ekran kartı takmak PSU sizce yeterli olur mu ve başka önerileriniz varsa onlara da açığım.

Şimdiden teşekkür ederim. İyi Sosyaller...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem aşırı dengesiz. Bütçe nedir?
dengesiz kısımları acarsanız daha verimli olur benim açımdan

Şu konuya onay verenleri anlamıyorum. Fiyatını ve bütçeyi bilmeden bir sisteme iyi kötü denilmezki. Teknoloji konusunda bütçe ve fiyat zorunlu olmalı.
parça parça yazdığım için bütçe belirtmedim piyasayı takip edenlerin kafasında bir bütçe oluşur diye benim hatam. Burayı yaklaşık 55-60k arasında toplayabiliyorum şu an.

dengesiz kısımları acarsanız daha verimli olur benim açımdan

parça parça yazdığım için bütçe belirtmedim piyasayı takip edenlerin kafasında bir bütçe oluşur diye benim hatam. Burayı yaklaşık 55-60k arasında toplayabiliyorum şu an.
İşlemci aşırı yüksekken ekran kartı aşırı düşük. Psu bu sistem için aşırı fazla.

İşlemci aşırı yüksekken ekran kartı aşırı düşük. PSU bu sistem için aşırı fazla.

Bu sistemi işlemci Ryzen 7 7800x3D, ekran kartı RTX 4070 Ti süper, SSD Kingston KC3000 ve sıvı soğutma da Thermalright Aqua Elite 240mm yapınca 62 bin falan oluyor. Bu şekilde almanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı