R7 7800x3D ve RTX 4060 Ti 16 GB sistem nasıldır?

Bütçe
55.000

acdeniz54

Hectopat
Merhaba. Öncelikle bütçem 50-55 bin TL arası. Kendim şöyle bir sistem topladım. Tavsiyelerinizi duymak isterim. Şöyle olsa daha iyi olur diyebileceginiz ne var? Yazarsanız mutlu olurum. Teşekkürler.

• G.Skill flare X5 32 GB 2 X 16 GB DDR5 6000 MHz(AMD EXPO- Intel 3.0)
  • MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 16g OC ekran kartı
  • Kingston Fury Renegade 2TB PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD, SFYRS/2000G, 7300MB/s - 7000MB/s
  • ASUS TUF Gaming A620M-Plus AMD A620 AM5 DDR5 6400 2xdp HDMI çift M.2 mATX
  • MSI MPG A650bn ATX 650 watt, modüler değil, 80 Plus bronz, siyah
  • AMD Ryzen 7 7800x3D 4.2GHz (Turbo 5.0GHz) 8 Core 16 Threads 96MB cache AM5 işlemci
  • Arctic Freezer 34 e-Sports Duo kırmızı CPU soğutucu
  • BitFenix Nova mesh SE tg PC kasası

Bu kadar güçlü bir işlemci seçip yanına 4060 Ti gibi 25-30k arası hazır sistemlerde satılan bir ekran kartı seçmenizin özel bir sebebi var mı? Ek olarak o kadar güçlü bir sisteme neden giriş seviyesi bir anakart tercihi yaptınız? Hazır sistemlere hiç baktınız mı?

Bu kadar güçlü bir işlemci seçip yanına 4060 Ti gibi 25-30k arası hazır sistemlerde satılan bir ekran kartı seçmenizin özel bir sebebi var mı? Ek olarak o kadar güçlü bir sisteme neden giriş seviyesi bir anakart tercihi yaptınız? Hazır sistemlere hiç baktınız mı?

Oyun amaçlı kullanacağım sadece genelde çoğu oyun işlemci performansı tabanlı olduğu için veya benim oynadıklarım o yüzden güçlü bir işlemci seçtim, ekran kartı için özel bir sebebim yok 4070'e bütçem yetmedi bende diğer parçalardan kısmak istemedim, hazır sistemlere baktım çoğu ekran kartını iyi koyup diğer parçaları özensiz ve kalitesiz seçmiş.

Bilgisayarı ne için kullanacaksınız?
sadece oyun oynamak için

Oyun amaçlı kullanacağım sadece genelde çoğu oyun işlemci performansı tabanlı olduğu için veya benim oynadıklarım o yüzden güçlü bir işlemci seçtim, ekran kartı için özel bir sebebim yok 4070'e bütçem yetmedi bende diğer parçalardan kısmak istemedim, hazır sistemlere baktım çoğu ekran kartını iyi koyup diğer parçaları özensiz ve kalitesiz seçmiş.

sadece oyun oynamak için
Bu haliyle aşırı dengesiz olmuş. Hazır iyi bir sistem alıp sonradan işlemci değişseniz daha iyi olur bence.

Oyun amaçlı kullanacağım sadece genelde çoğu oyun işlemci performansı tabanlı olduğu için veya benim oynadıklarım o yüzden güçlü bir işlemci seçtim, ekran kartı için özel bir sebebim yok 4070'e bütçem yetmedi.

Oyunların çoğu ekran kartı tabanlı senin oynadıkların işlemci tabanlı olsa bile mesela Valorant zaten 7500F gibi bir işlemciyle çok rahat monitörün 240Hz olsa bile 240'ı aşırı rahat alırsın sırf işlemci tabanlı ağır sistem istemeyen oyunlar için o seviyede işlemcilere gerek yok.
RAM anakart işlemci SSD hepsini yükseltsen bile anca 55k oluyor ekran kartı 4070 Ti.
RAM'i 32 yapabilirsin SSD de 1 TB onun dışında diğerlerini ellemenin çok gereği yok.

Oyunların çoğu ekran kartı tabanlı senin oynadıkların işlemci tabanlı olsa bile mesela Valorant zaten 7500F gibi bir işlemciyle çok rahat monitörün 240Hz olsa bile 240'ı aşırı rahat alırsın sırf işlemci tabanlı ağır sistem istemeyen oyunlar için o seviyede işlemcilere gerek yok.
RAM anakart işlemci SSD hepsini yükseltsen bile anca 55k oluyor ekran kartı 4070 Ti.
RAM'i 32 yapabilirsin SSD de 1 TB onun dışında diğerlerini ellemenin çok gereği yok.
anladım teşekkürler öyle yapabilirim
Bu haliyle aşırı dengesiz olmuş. Hazır iyi bir sistem alıp sonradan işlemci değişseniz daha iyi olur bence
tamamdır teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı