R7 M360 olan ekran kartı R8 M365DX olarak görüyor

Kanat43

Zeptopat
Daha fazla  
HP Pavilion 15-AB105NT

İşlemci = AMD Dört Çekirdekli A10-8780P APU (2 GHz, 3,3 GHz'e kadar, 2 MB
Harici Ekran Kartı = AMD Radeon R7 M360
Dahili Ekran Kartı = AMD Radeon R7 Graphics
HP nin sitesinden indirdiğim ekran kartı driverini yükleyince sistemde AMD Radeon R8 M365DX olarak görüyor. AMD'nin sitesinden AMD Radeon R7 M360 olarak indirdiğim de mavi ekran hatası veriyor ve en düşük oyunlarda bile en fazla 30 FPS alıyorum. Hariciyi kullanamıyorum çözüm bulan veya bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına gelip sürücüleri güncelleştirip deyip -bilgisayarımda sürücülerine göz at deyip -bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver deyip o kısımdan bana şuranın ekran görüntüsünü atar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (119).png
    Ekran Görüntüsü (119).png
    231,8 KB · Görüntüleme: 27
Hocam aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına gelip sürücüleri güncelleştirip deyip -bilgisayarımda sürücülerine göz at deyip -bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver deyip o kısımdan bana şuranın ekran görüntüsünü atar mısınız?
hocam cok özür diliyerek temiz format attım sadece hp nin sitesinden seri numarası ile dırıver yukledim çünkü amdnin sitesinden normal dırıver yükleyince mavi ekran hatası veriyor du hpnin sitesinden indirdiğim vermiyo ama isim değişik gördüğün gibi hiç bi şekilde kullanamıyorum ekran kartını

Dosya Ekleri

• Sürücüleri Güncelleştir - AMD Radeon R8 M365DX 17.01.2022 23_07_00.png
    Sürücüleri Güncelleştir - AMD Radeon R8 M365DX 17.01.2022 23_07_00.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 25
Hocam cok özür diliyerek temiz format attım sadece HP'nin sitesinden seri numarası ile dırıver yukledim çünkü AMD'nin sitesinden normal dırıver yükleyince mavi ekran hatası veriyor du HP'nin sitesinden indirdiğim vermiyor ama isim değişik gördüğün gibi hiçbir şekilde kullanamıyorum ekran kartını.

Windows Update güncelleme yaptıysa 2017 sürümlü ekran kartı sürücüsüne güncelleştirin kurulu olan şu anda o değilse. Büyük ihtimalle isim değişikliği olmayacak ama performansları neredeyse aynı olacaktır.

Şuan hpnin verdiği sürüm var dediğinizi yapicam bir sorum daha var mahsuru yoksa aygıt yöneticisinde ayrılmış 512 MB var paylaşımlı 8 GB ama sürekli 512 MB kullaniyo dahili ekran kartınin yüzde yüzünü kullanıyor DirectX den baktığımda sadece hariciyi görüyor yani ben 2017 sürümü kursam bu 8 gb paylaşımliyi kullanabilir miyim hocam

Dosya Ekleri

• IMG-20211226-WA0005.jpeg
    IMG-20211226-WA0005.jpeg
    57,9 KB · Görüntüleme: 17
Şu an HP'nin verdiği sürüm var dediğinizi yapacağım bir sorum daha var mahsuru yoksa aygıt yöneticisinde ayrılmış 512 MB var paylaşımlı 8 GB ama sürekli 512 MB kullaniyor dahili ekran kartınin yüzde yüzünü kullanıyor DirectX'den baktığımda sadece hariciyi görüyor yani ben 2017 sürümü kursam bu 8 GB paylaşımliyi kullanabilir miyim hocam.

Şimdi şu ayarları yapın.
Grafik ayarlarından oyunlarınızı ekleyin ve fotoğraftaki gibi yüksek performansa verin.
Güç seçeneklerinde benim gibi yüksek performans varsa onu seçin. Eğer sadece dengeli var ise şu sayfa da (2.fotoğrafta) en sol altta Windows Mobility Center olacak. Onu yüksek performans olarak ayarlayın. Ekran kartınızın driverında şurada (3.fotoğrafta en sağ altta) eski driver olduğu için büyük ihtimal şöyle olacak. Orada sizde en iyi performansa getir seçeneği olması gerek onu seçin.
Sonra AMD uygulamasında ekran kartları kısmına girip (4.fotoğraf), doku filtreleme kalitesini performans olarak ayarlayın.
İşlemlerimiz bu kadardır.
Sorununuzun cevabına gelecek olursak, sizin normalde harici ekran kartınızın 2 GB olması gerekiyor. Dahili ekran kartı 512MB olması gerekiyor. Yazılımsal bir problem var, yaklaşık 7 ay önce sizin gibi biriyle bu problemi çözmeye çalıştık ama bir türlü çözümünü bulamadık. HP ve AMD kaynaklı bir sorun. Ha derseniz garantisi var çözerler mi derseniz, garantide de bir şey yapacaklarını zannetmiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (121).png
    Ekran Görüntüsü (121).png
    127,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (123).png
    Ekran Görüntüsü (123).png
    104,7 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (124).png
    Ekran Görüntüsü (124).png
    993,5 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (125).png
    Ekran Görüntüsü (125).png
    220,9 KB · Görüntüleme: 24
Anladım çok sağ olun peki ekran kartı chipset değişimi yapabilir miyim olur mu bu sisteme değişebilir mi veya değişirse de düzelir mi acaba böyle bi yöntemle çözmeye çalışsam ?

Geri
Yukarı