R9 265 vs GTX 750Ti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar ben çok özür dilerim yazdıklarınıza cevap veremedim. Konumuzla alakası yok ama bu sitenin türkçe kurallarına dikkati çok iyi. Yanlış yazmışım diye hemen banlamışlar 1 günlük. İsmime laf söyleyen olmuş herşeyi denedim olmadı. Aslında ilk yazdığım yazıda söylemiştim yönetici silmiş. :) Başlığada dikkat etmemişim R7 265 oluçaktı , özür dilerim. Konuya gelirsek ben gt750 ti almayı daha çok tercih ediyorum yanlışmıyım sizce ?

Ne alaka. AMD hiç sürücü vermiyor mu? Güç tüketimine taktınız sanki ayda 30-40 TL fark edecek. Ayrıca arada 3-5 FPS farkını nerenden uydurdun. 750 Tİ nin denki r7 260X tir.

Eskiden HD6570 kullanıcısı olduğumdan dolayı amd vs nvidia yazılım dendiğinde, amd sürücülerinden tiksiniyorum açıkcası. Tabii diğer kartlarda durum nasıl bilemiyorum.

Directx 13 ne abicim nerenden çıkarıyorsun daha %100 olarak directx 12 desteklemiyor GTX 750ti ve DX 13 diye bişey yok ortada. Ayrıca ikisininde DX 12 yi destekleme oranı aynı. Bırakın şu fanboyluğu artık.
Öncelikle fanboy değilim, ve dx12'yi destekleme oranları ikisinin çok farklı diye biliyorum.R9 300 serisi bile 0.seviyeden dx12 destekliyor, 750ti ise 2.seviyeden destekliyor.

Hocam senin soruna gelirsek, muazzam bir fps farkı bekleme ama tercihimi sorarsan, 750ti alabilirsin.

Eskiden HD6570 kullanıcısı olduğumdan dolayı amd vs nvidia yazılım dendiğinde, amd sürücülerinden tiksiniyorum açıkcası. Tabii diğer kartlarda durum nasıl bilemiyorum.

Öncelikle fanboy değilim, ve dx12'yi destekleme oranları ikisinin çok farklı diye biliyorum.R9 300 serisi bile 0.seviyeden dx12 destekliyor, 750ti ise 2.seviyeden destekliyor.

Hocam senin soruna gelirsek, muazzam bir fps farkı bekleme ama tercihimi sorarsan, 750ti alabilirsin.
Çok sağolasın kardeşim zaten sorduğum herkes öyle diyor. Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Yani 3-4 TL güç kaynağı parası yansıyacak faturana soğutmada bir sorun yok performansta kendin dedin iyi diye ama 750ti diyorsun komiksin gerçekten.
Vaktim olmadığı için tam yazamamıştım kusuruma bakma anlarsın diye düşündüm. 265'in 750ti dan tek üstünlüğü 3-4 fps fazla vermesi burada 25 fps den bahsetmiyoruz. 750ti yazılım soğutma sessizlik güç tüketimi ve güncellik konularında daha iyi 3-5 fps için oyun keyfimi satamam. Amd yapsın strix soğutmalı kart yapsın yazılım bende isterim amd almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar fps farkı yok galiba benmi yanlış biliyorum ? Konu kilitlenmeden önce birşey sorucam. Ben cumartesi 1900-2000 arası kasa toplamayı planlıyorum. Vatan'da hafta sonu indirimi oluyomu acaba ? Oluyosa cumartesi almayı planlıyorum. Bir ricam var bana yukarda dediğim fiyata intel ve gtx 750ti tabanlı oyun için pc toplarmısınız ?

Lafla peynir gemisi yürümüyor strix dediğin ASUS'a ait olan bişey NVIDIA değil. Fanboylarda fanboyum demez zaten bu arada :). Aşağıdaki sitede hangi oyunda ikisinin arasındaki fps değerleri olsun, sıcaklık değerleri olsun mevcut. 3-4 TL faturaya katlanırım diyorsan kesinlikle mantıklı karar olacaktır.

Not : Bir daha bana lafla değilde bir kanıt sunarak gelirsen sevinirim.

GPU 2014 Benchmarks - Compare Products on AnandTech

Az güç tüketsin çok performans versin istiyorsan GTX 750 Tİ 60-70W TDP değeri ile süper bir seçenek. R7 265 biraz daha performanslı bir kart ama 150W TDP si ile neredeyse iki katı güç tüketiyor. R7 265 az da olsa daha iyidir ama GTX750Tİ daha tasarrufludur.

GT 730 alırım, yine de gidip R7 265 almam. AMD sürücü konusunda eskisi gibi değil diyen arkadaşa ithafen: bu berbat firmanın sürücü yetersizliği, güncel sürücünün uyumsuzluğu yüzünden yıllardır performans sıkıntısı yaşıyorum. İmkan yoktu mecbur hazır laptop aldık, 6470M ekran kartına kaldık. Nvidia isterse daha fazla enerji tüketsin hiç umrumda olmaz, çalışmıyor diye bir şey yok adamlarda. Keşke bir firma daha gelse de rekabet olsa, AMD'den nefret eden kullanıcıları Nvidia fanboyu sanmaktan vazgeçse bazıları. Almayın AMD, aldırmayın. GTX 750 Ti al dostum, kafan rahat eder. Takılma performans farkına. 2 sene sonra AMD'nin o ekran kartına sürücü gelmediğinde hatırlayacaklar bu yazdıklarımı. Çalışmadıktan sonra kaç fps alabilecek düzeyde bir ekran kartına sahip olduğunun bir önemi yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı