R9 270 22.6.1 sürücüsü kurulurken "sistem yapılandırmanızda desteklenmeyen bir AMD donanımı" hatası

Daha fazla  
Yeni aldığım R9 270 ekran kartımda en son 21.3.1 kurabiliyorum. En yeni driver ise 22.6.1 fakat kurmaya çalıştığımda hata 182 AMD software kurulumu sistem yapılandırmanızda desteklenmeyen bir AMD grafik donanımı saptadı. Hatasını alıyorum.

Hocam sorunu çözdüm legacy/non legacy driver indirince 22.6.1 olmasa da 21.5.2 sürümünü indirebildim Windows 10 64 Bit kullanıyorum.

Tamam da hangi sürümü ama? Eski Windows 10 mu? Eski sürümler de güncel sürücü kuramıyorsun bende de R9 270X var çünkü. Aslında güncel olanı da kurarsın Aygıt Yöneticisi'nden sürücü klasörünü gösterince kuruyor hata vermiyor ama bu sefer de Radeon ayarları vs olmuyor o sıkıntı. Başlat'a winver yazıp ekran görüntüsü atar mısın?

Tamam da hangi sürümü ama? Eski Windows 10 mu? Eski sürümler de güncel sürücü kuramıyorsun bende de R9 270X var çünkü. Aslında güncel olanı da kurarsın Aygıt Yöneticisi'nden sürücü klasörünü gösterince kuruyor hata vermiyor ama bu sefer de Radeon ayarları vs olmuyor o sıkıntı. Başlat'a winver yazıp ekran görüntüsü atar mısın?
21H2 Sürümü

Kurması lazım. Bende LTSC 2021 kullanıyorum 21H2 sürümünü baz alıyor bu arada. DDU ile tamamen tertemiz bir şekilde sürücüyü sil 22.6.1 sürümünü tekrardan kurmayı dene bakalım normalde kurulması lazım o sürümde. Hatta 22.6.1 sürümü Windows 10 1809 ve sonrasında çıkan tüm Windows 10 sürümlerin de kuruluyor aklında olsun. 1809 sürümünün altında ki sürümler de kurulmuyor. Kısacası 21H2 sürümün de hata vermeden kurması lazım sürücüyü.

Hocam DDU ile de denedim ama olmadı. Birkaç güne yeni aldığım SSD gelecek, temiz Windows kurulumu yaptığımda umarım sorun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı