Çözüldü R9 270X görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kızıl Sauron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, belirttiğim gibi ekran kartı görüntü vermiyor ama ekran kartı takılıyken onboard görüntü veriyor. Ekran kartı bozuk değil. Nasıl anladın diyorsanız: Benim elimde mevcut 2 ekran kartı var. Birisi R9 270X ve diğeri R7, ben R9'u aktif olarak kullanıyordum. İki ekran kartını taktığımda da sonuç aynı, 1 bip sesi geliyor normal olarak ve sonra ekrana görüntü gelmiyor. Onboard görüntü var ama ekran kartı yok.

Dün monitörü başka bir PC'ye bağlamam gerekti o esnada kasa oynayınca, sallanınca, artık ne oldu bilmiyorum, statik elektrik girmiş olmalı. Ve RAM gevşemişti, normal PC'mde RAM'i çıkarınca birkaç denemeden sonra ancak açılıyordu şimdi RAM'lari halletim ama ekran kartı görüntü vermiyor. CPU ile alakalı olabilir mi onu da bilemiyorum.

Yardımcı olabilecek anlayan birisi varsa bir bakabilir mi?

Sistem:
  • ASUS H61m Pro.
  • 8 GB RAM.
  • Intel Core i7 2600K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu düzelttim ilk başlarda gerçekten PCİ.ex arızası gibi gözüksede bugün tesadüfen anakartı başka bir işlemciyle denedim ve sorunsuz görüntü verdi sorunun işlemcide olduğunu sandım ama yakından işlemciye baktığımda iç kısımlarında tozlar termal macun artıkları gördüm onları bir güzel temizledim ve nihayet açıldı.
Ekran kartını başka yerde denediniz mi? Böyleyse anakartın yuvası da sıkıntılı olabilir.

Benim de başıma geldi. Maalesef böyle şeyler olabiliyor. Bir de benimki Z97A idi. Zamanın üst sınıfı.

Sorunu düzelttim ilk başlarda gerçekten PCİ.ex arızası gibi gözüksede bugün tesadüfen anakartı başka bir işlemciyle denedim ve sorunsuz görüntü verdi sorunun işlemcide olduğunu sandım ama yakından işlemciye baktığımda iç kısımlarında tozlar termal macun artıkları gördüm onları bir güzel temizledim ve nihayet açıldı.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı