R9 270x oc mu R9 280x mi ?

Erkan Toku

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Maden Mühendisi
Merhaba arkadaşlar.

R9 270x oc ile R9 280x arasında hissedilebilir bir performans farkı olup olmadığını merak ediyordum. Bunun yanında, mimari değişikliği gibi önemli etmenler varsa iki kart arasında fark eden lütfen aydınlatın :)

http://www.vatanbilgisayar.com/asus...ddr5-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

Konudaki ürünü 500 liraya 2 yıl garantisi ile buldum bir yerden. Ancak bunu alacaksam acaba güç kaynağımı da yükseltmem gerekiyor mu ?

Mevcut sistemim:
-Asus H81M-Plus anakart
-İntel Pentium g3258 işlemci (overclock ile 4.4Ghz)
-1 adet HDD
-1 adet DVD-RW
-2 adet kasa fanı ve bir tane de işlemc soğutucusu

Yukarıda saydığım sistemin üzerine R9 280X ekran kartı eklersem aşağıdaki ürün sisteme yetecek midir ?
(Ürünü vatandan sipariş ettim henüz kargoya verilmedi yetmez derseniz bir şekilde iptal ettirip üst modelini alacağım ancak bu sisteme yeterse ileride sistemi yükseltmeyi düşünmüyorum)
http://www.vatanbilgisayar.com/smartpower-80plus-bronze-550w-guc-kaynagi.html

R9 280X almalısınız. Çünkü yeni mimari daha yüksek performans daha iyi grafik işlemci. R9 270x O.C. sadece O.C. yapılmış R9 270X'dir. Yani R9 280X daha performanslıdır.

R9 280X almalısınız. Çünkü yeni mimari daha yüksek performans daha iyi grafik işlemci. R9 270x O.C. sadece O.C. yapılmış R9 270X'dir. Yani R9 280X daha performanslıdır.
Sizce güç kaynağı bakımından bir sıkıntı yaşarmıyım ?

R9 280x çok daha üstündür. Sipariş ettiğiniz güç kaynağı yeterlidir.
Yorumun için teşekkürler. Kardeşim sistemimin toplam güç tüketimini ne kadar hesapladın acaba ? Ben daha demin bir incelemede R9 280x in tam yükde 355 , oc edersen tam yükde 385 watt çektiğini gördüm. Bana yetmmeyecek gibi geldiği için soruyorum yanlış anlama :)

R9 280x 385 watt çekmez yanlışınız var. R9 280x in 250 watt güç tüketimi var. O.c yapsanız max 300 watt çeker. Termaltake 550 watt 12v kanalından 504 watt veriyor. Çok rahat yetecektir.

Overclock yaptığınızda tüketim 30 watt civarı daha fazla olur, sistemin geri kalanı derken bellekleri mi kasdediyorsunuz, çünkü hesaplama içinde: işlemci , HDD, ekran kartı, optik sürücülerin tüketimleri var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı