R9 270x Oyunda Siyah Ekran Sorunu

4freedom

Hectopat
Fortnite açılırken ya da açıldıktan sonra monitör siyah ekran oluyor ve sesler geliyor (USB takıldığında gelen ses gibi) sonra ara sıra ekran gidip geliyor. Alt+F4 basıp kapamayı deniyorum kapanmıyor oyun oynanmaz oldu. (Ara sıra bilgisayar normal çalışırken de oluyor.)
  • İşlemci - AMD A10 6700
  • Ekran kartı - AMD Sapphire Dual-X R9 270x 4GB
  • Anakart - Lenovo 11201567
  • RAM - 8GB
  • Monitör 1920x1080
Bilgisayarı aldığımda ekran kartı aynı değildi değiştirdim.
Anakarttan emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun AMD'nin kronik sorunu olmakla birlikte geçici çözüm için MSI afterburner ile bellek frekanslarını düşürüp daha az siyah ekran alarak kullanabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız güç kaynağının da etkisi olur buna.

@marares AMD forumlarına gir bak nasıl kronik olduğunu anlarsınız. :) Ayrıca tüm aleyhlerine olan yorumları siliyorlar onaylamıyorlar. :) Ben de konu açmıştım ama hiç bir AMD moderatörü gelip yorum atmamıştı sadece kendilerini bir halt sanan AMD forumların da takılan bildiklerini zanneden bir kaç asalak kullanıcı sistem özelliklerinizi tam olarak belirtilmesini söyleyen konunun linkini atıyorlar hem de aynı mesajı 3 tane asalak kullanıcı birden yazıyor. Velhasıl AMD forumları kadar çöplük bir forum hiç bir donanım üreticisinde yok.

Gelelim neden AMD moderatörleri yorum yapmıyorlar bu siyah ekran konularına çünkü Nvidia ile sidik yarıştırayım derken ekran kartının taşıyabileceği yükten daha fazla performans elde etmeye çalıştıkları için VRAM den kaynaklı bir sorun bu. Şimdi bir kaç kişi gelir de Nvidia fanboyu falan der gidin bakın AMD forumlarına. Nvidia'da da oluyor böyle sorunlar ama genelde dandik kalitesiz üretici markalar yüzünden veya güç kaynağıdır BIOS ile sıkıntılıdır vs. Ama sonuçta Nvidia'da bu sorun çözlüyor kart değişimi yada yazılımsal olarak. Çok daha az Nvidia da bu sorun.

Kısacası AMD mühendislerinin umurlarında değil çünkü gerçekten bu sorunu çözecek olsalar orta seviye kartlarını Nvidia'nın giriş seviyesinde çalışır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı