R9 280 Dual -X Ekran Kartının fanı ısınınca çalışması

dinjer

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartım AMD R9 280 Dual - X Sapphire, önceden böyle bir sorun yoktu AMD'nin programı üzerinden fan hızını düşürüp arttırabiliyordum. Yaklaşık 1-2 aydır ısınma sorunu yaşıyorum fakat 70-80'i geçmiyordu zaten bu değerlere gelince fan hızı otomatikman 70-60 değerlerine yükseliyor ve ekran karı soğuyordu. Manuel olarak da bu değerlere getirdiğimde de çalışmıyor.

PUBG'ye giriyorum 70-80 dereceye ulaşıyor ve fanlardan 1 tanesi çalışıyor arından diğeri de çalışıyor 10sn sonra o da çalışmayı bırakıyor ve sadece 1 fan çalışmaya devam ediyor. 70'den aşağı inince de hızı 50'ye düşüyor.
MSI Afterburner, Sapphire TRIXX programlarından fanının hızını değiştirmeyi denedim fakat bir işe yaramadı.

Ayrıca sanırsam şu anda Readon Yazılım Sürümü Adrenalin olarak görünüyor eskiden Crimson Web diye bir şey vardı hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. ( Bundan tam emin değilim.)
Arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu ?
BIOS Ayarlarını sıfırlamam çözüm olabilir mi hiç dokunmamıştım bu arada.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı